Trener Werderu rozczarowany Dawidem Kownackim. „Liczyliśmy na więcej”

Dawid Kownacki zaliczył bardzo słaby sezon w barwach Werderu Brema. Napastnik nie zdobył ani jednego gola w Bundeslidze. Teraz jego gra w minionej kampanii została bardzo surowo oceniona. 
Kownacki był w świetnej sytuacji przed sezonem 2023/24. Wcześniej, grając w Fortunie Dousseldorf na zapleczu Bundesligi, strzelił 14 goli i dołożył 9 asyst w 32 występach. Szybko zaczęły się nim interesować kluby z niemieckiej ekstraklasy, a jego wybór finalnie padł na Werder Brema. Niestety, transfer okazał się kompletną klapą.

Polak rozegrał 22 mecze w zakończonym niedawno sezonie Bundesligi. Niestety, ani razu nie udało mu się trafić do siatki. Zamiast bramek zbierał na konto coraz to gorsze oceny od niemieckich mediów.

Surowa ocena

Postawę Kownackiego oraz kwestię jego przyszłości, poruszył sam szkoleniowiec Werderu, Ole Werner. Trener nie owijał w bawełnę i wprost przyznał, że liczył na dużo więcej z jego strony.
Zarówno my, jak i on liczyliśmy na więcej w tym sezonie. Niemniej jednak obowiązuje go kontrakt z nami i zobaczymy, co przyniesie lato. Najważniejsze jest to, że w przyszłym sezonie karty zostaną przetasowane – stwierdził Werner. 

Warto zaznaczyć, że 27-latkowi udało się zdobyć trzy gole w ostatnich meczach towarzyskich. Werder pokonał BV Garrel 8-0, a Polak dorzucił w tym spotkaniu jedno trafienie. Kolejne dwa dorzucił w następnym sparingu, tym razem z Blumenthaler SV (9-4). Kownacki zszedł jednak z murawy w końcówce z urazem.