„Trener legendarny” na celowniku Lecha Poznań. Będzie wielki powrót?

John van den Brom pożegnał się z Lechem Poznań. Tymczasowo funkcję pierwszego trenera po Holendrze objął Mariusz Rumak. Według Dawida Dobrasza z portalu meczyki.pl władze „Kolejorza” mają już konkretnego szkoleniowca, który miałby prowadzić klub na dłuższą metę. 
Lech Poznań prowadził w sobotę z Radomiakiem 2-0, ale nie dowiózł wyniku. Rywale skutecznie odrobili straty i ostatecznie urwali punkty, remisując 2-2. Ten i ostatnie złe wyniki klubu przeważyły decyzję o zwolnieniu Broma, co zakomunikowano w niedzielny poranek.

Konkretny kandydat

Tymczasowo stanowisko trenera objął Mariusz Rumak, który pracować ma do końca bieżącego sezonu. Lech ma jednak już swojego kandydata na stałego trenera. Dawid Dobrasz twierdzi, że Jackowi Rutkowskiemu marzy się… Maciej Skorża.
– Maciej Skorża to jest wymarzony trener dla Lecha Poznań. Jest trenerem Jacka Rutkowskiego. Zdobył z Lechem dwa z ośmiu mistrzostw Polski. Trener legendarny. Na pewno w Lechu będą próbowali to zrobić – oznajmił dziennikarz w programie „Meczyków”.
Dla Lecha będzie to jednak bardzo trudne zadanie. Od wyjazdu z Poznania Skorża wyrobił sobie niezłą markę w Azji, prowadząc Urawę Red Diamonds, ale rozstaje się z nią wraz z zakończeniem trwających Klubowych Mistrzostw Świata.
– Nazwisko Skorży będzie tam mocne. Nie jest powiedziane, że nie będzie to dla niego kolejna opcja – podsumował Dobrasz.