Fatalna sprzedaż biletów na mecz Polska-Wyspy Owcze. PZPN ma problem?

Wyniki sprzedaży biletów na mecz Polska-Wyspy Owcze nie rzucają na kolana. Wstępne szacunki odnośnie sprzedanych wejściówek przekazał portal „goal.pl”.

Najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski odbędzie się we wrześniu. Wówczas Polacy rozegrają dwa mecze w eliminacjach EURO 2024. Najpierw czeka ich domowy mecz z Wyspami Owczymi. Następnie rozegrają wyjazdowy pojedynek z Albanią.

W piątek 21 lipca ruszyła otwarta sprzedaż biletów na mecz Polska-Wyspy Owcze. Pomimo ostatnich afer, kompromitującej porażki z Mołdawią i niezbyt atrakcyjnego rywala PZPN nie postanowił obniżać cen wejściówek. Najdroższe kosztują nawet 240 złotych.

Pierwsze wyniki sprzedaży nieoficjalnie opublikował portal „goal.pl”. Jak się dowiadujemy, do tej pory sprzedano około 10 tysięcy biletów, co jest fatalnym wynikiem. Wcześniej wejściówki sprzedawały się w mgnieniu oka, gdyż „koniki” masowo kupowały bilety, by następnie sprzedać je po zawyżonej cenie. Teraz gdy popyt na mecz reprezentacji mocno spadł, „koniki” nie widzą interesu w tym, by wykupować wejściówki. W związku z popsutą atmosferą wokół reprezentacji kibice także niezbyt ochoczo wykupują bilety.

– W PZPN słyszymy, że do tej pory sprzedało się ok. 10 tys. biletów na mecz z Wyspami Owczymi – pisze Przemysław Langier na „goal.pl”.

– To fatalny wynik, bo przecież żywo pamiętamy dwie całkiem świeże “afery” biletowe, gdy zarówno w przypadku domowego meczu z Chile przed wylotem do Kataru, jak i tego z Czechami w Pradze, wszystkie wejściówki rozeszły się w ciągu chwili, za co przede wszystkim były odpowiedzialne “koniki” – czytamy.

– Porównując liczby dostępnych miejsc z chwili publikacji tekstu i z piątku, właściwie nie ma żadnych zmian – wciąż mówimy o wolnych biletach idących w tysiące – czytamy dalej.


Fot. Kacper Polaczyk / 058sport.pl
źródło: goal.pl

Michał Budzich