Tradycja przed finałem Pucharu Polski. Kibice Pogoni i Wisły grożą bojkotem

Jak zwykle przed finałem Pucharu Polski pojawia się groźba bojkotu. Tym razem wysunęli ją kibice Pogoni Szczecin. PZPN dostał od nich jasne ultimatum przed nadchodzącym widowiskiem. 
Finał Pucharu Polski budzi wielkie emocje niemal co roku. Niekoniecznie jednak z powodów sportowych. W tym roku najpierw zrobiło się głośno po deklaracji Jarosława Królewskiego, który chciał zdjęcia zakazu wyjazdowego dla kibiców Wisły Kraków. Prezes „Białej Gwiazdy” zagroził, że drużyna odda mecz walkowerem, jeżeli jej sympatycy nie wejdą na trybuny. Ten problem udało się rozwiązać i zakaz został zawieszony, jednak na tym nie kończą się kłopoty przed finałem.

Strajk

Jak podał portal kanalsportowy.pl, kibice Wisły i Pogoni rozważają zbojkotowanie finału Pucharu Polski. Mateusz Borek miał dotrzeć do pisma, jakie wystosowało Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy” do PZPN. W treści sprzeciwili się planowanej obecności policji w strefie przyjęcia kibiców.
W liście powołano się na zapis ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Chodzi konkretnie o przepis, według którego policja może interweniować dopiero wtedy, gdy zawodzą służby porządkowe. Kibice Pogoni twierdzą więc, że organizator narusza prawo.

– Informujemy, że w sytuacji kiedy na terenie strefy kontroli Kibiców Pogoni Szczecin będą znajdować się funkcjonariusze Policji (…), Kibice Pogoni Szczecin nie rozpoczną wchodzenia na teren imprezy masowej – mieli napisać w piśmie kibice. Podobne mieli wystosować również fani Wisły Kraków. 

Finał Pucharu Polski zaplanowano na 2 maja, więc już na najbliższy czwartek. Pierwszy gwizdek sędziego usłyszmy o 16:00.

Źródło: kanalsportowy.pl

Dodaj komentarz