Toni Kroos zwieńczy karierę Złotą Piłką? „To będzie klarowny kandydat”

Toni Kroos po sezonie zakończy karierę. Pomocnik zamierza zagrać jeszcze w finale Ligi Mistrzów z Realem Madryt, a następnie pojechać z reprezentacją Niemiec na Euro. Po turnieju odwiesi jednak buty na kołek. Tomasz Ćwiąkała nie wyklucza scenariusza, w którym 34-latek sięgnie po Złotą Piłkę. 
We wtorek Kroos oficjalnie poinformował, że bieżący sezon będzie jego ostatnim. Niemiec rozegra jeszcze dwa mecze w Realu Madryt, a następnie pojedzie na Euro 2024, które będzie rozgrywane w jego kraju. Możliwe, że „Die Mannschaft” wygrają turniej, a „Królewscy” kolejny raz zatriumfują w LM. Byłoby to piękne zwieńczenie kariery pomocnika.

Złota Piłka

Niewykluczone również, że przy takim scenariuszu Kroos osiągnąłby coś jeszcze. 34-latek mógłby z miejsca stać się jednym z głównych faworytów do wygrania Złotej Piłki. W taką wersję wierzy przynajmniej Tomasz Ćwiąkała, który szerzej opowiedział o tym w najnowszym odcinku na swoim kanale, poświęconym właśnie piłkarzowi Realu Madryt.

– Szkoda, że zawodnik o takim wymiarze nie sięgnął po Złotą Piłkę. Biorę pod uwagę taki scenariusz, w którym reprezentacja Niemiec sięga po mistrzostwo Europy (…), a Real wygrywa Ligę Mistrzów. To będzie jeden klarowny kandydat – ocenił Ćwiąkała. 
Real Madryt najbliższy mecz rozegra 25 maja z Betisem. Kolejnym spotkaniem będzie finał Ligi Mistrzów z Borussii Dortmund 1 czerwca. Kroos ma spore szanse, żeby zagrać w każdym z tych meczów. Następnie czeka go wyjazd na mistrzostwa Europy.