Toni Kroos ocenił wyniki FIFA The Best. „Messi nie powinien trafić do czołowej trójki”

Toni Kroos wypowiedział się na temat nagrody FIFA The Best, która została przyznana w zeszły czwartek. Statuetkę odebrał Robert Lewandowski, z czym zawodnik oczywiście się zgodził. Niemiecki pomocnik uderzył jednak przy okazji w Leo Messiego.

„Nie powinien trafić do czołowej trójki”

Piłkarz Realu Madryt był gościem podcastu „Einfach mal Luppen”. Skomentował w nim wyniki plebiscytu na najlepszego piłkarza roku.

„Lewandowski absolutnie na to zasłużył” – Przyznał Niemiec, po czym dodał – „Ale według mnie Messi nie powinien trafić do czołowej trójki. Myślę, że nie w tym roku nie szło mu za dobrze” – Ocenił.

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski nie miał sobie równych w głosowaniu. Polak zmiażdżył Cristiano Ronaldo z ogromną przewagą. Portugalczyk zajął 2. miejsce. Z kolei za jego plecami uplasował się właśnie kapitan FC Barcelony.

Zobacz jak Kroos zgasił kibica na Twitterze. Piękna riposta piłkarza

„Zmiótł wszystkie drużyny”

30-latek odniósł się również do niespodziewanego zwycięstwa Jurgena Kloppa w kategorii „trener roku”. Kroos przyznał, że Flick miał kapitalny sezon, jednak wyniki nie są ostatecznie istotne.

„Obaj są świetnymi trenerami. Patrzę na ich sukcesy i Klopp również miał niesamowity rok. Ostatecznie to plebiscyt i nie to jest aż tak ważne” – Ocenił.

„Flick jest jedną z najważniejszych postaci 2020 roku. On nie tylko sięgnął po potrójną koronę, ale także zmiótł wszystkie drużyny. Bayern pakował rywalom po cztery bramki” – Dodał na zakończenie.