Robert Lewandowski otrzyma nagrodę najlepszego piłkarza Europy!

Większość kibiców była pewna tego, że Robert Lewandowski zdobędzie tytuł najlepszego piłkarza Europy. Redaktor portalu meczyki.pl, Tomasz Włodarczyk twierdzi, że polski napastnik na 100% otrzyma tę nagrodę.

Kapitan reprezentacji Polski ma odebrać tytuł Najlepszego Piłkarza Roku UEFA w czwartek podczas losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów. Lewandowski ma za sobą wspaniały sezon. Polak został trzykrotnym królem strzelców, kolejno w Bundeslidze, DFB Pokal oraz Champions League. Ze swoją drużyną, Bayernem wygrał wspomniane wcześniej rozgrywki. Niedawno do klubowej gabloty dołożyli jeszcze Superpuchar Europy. W nim pokonali hiszpańską Sevillę.

Robert Lewandowski w ubiegłym sezonie zdobył 55 bramek w 47 spotkaniach. To jednak nie wszystko, bowiem 32-latek dołożył do swojego dorobku jeszcze 10 asyst.

Wśród nominowanych do nagrody Najlepszego Piłkarza Roku UEFA znaleźli się jeszcze Manuel Neuer oraz Kevin de Bruyne. Większość twierdzi jednak, że wybranie kogoś z tej dwójki byłoby ogromną sensacją. Tomasz Włodarczyk twierdzi, że Polak wygrał tę nagrodę na 100%, co potwierdzają jego źródła.

W głosowaniu udział wzięło 80 trenerów drużyn uczestniczących w europejskich pucharach oraz 55 dziennikarzy. Lewandowski poleci w czwartek do Szwajcarii na wspomnianą galę.

Według źródeł redaktora meczyki.pl, Kicker szykuje specjalny materiał o 32-letnim napastniku. Do Polski mają również przyjechać przedstawiciele brazylijskiej gazety O Globo w celu stworzenia reportażu o Lewym.