Tomasz Kędziora uwielbiany w klubie. Dostał propozycję nowego kontraktu. „Niemal idealny sezon”

Tomasz Kędziora miał bardzo udany miniony sezon. Polak jest bardzo chwalony w Grecji, a PAOK miał mu złożyć propozycję podpisania nowego kontraktu. O szczegółach wypowiedział się dziennikarz, Antonis Tsakaleas w rozmowie z „WP Sportowe Fakty”. 
Kędziora większość sezonu 2023/24 spędził na pozycji środkowe obrońcy, gdzie zdecydowanie odżył. Polak znacznie przyczynił się również do zdobycia mistrzostwa Grecji przez PAOK Saloniki. Mimo dobrej formy i pozytywnych ocen za swoje występy, Michał Probierz nie zdecydował się powołać go nawet do szerokiej kadry na nadchodzące mistrzostwa Europy.

„Niemal idealny sezon”

W samych superlatywach o Kędziorze wypowiadał się na łamach „WP Sportowe Fakty” grecki dziennikarz, Antonis Tsakaleas. Grek podkreślał, jak istotną rolę odegrał defensor w mistrzowskim sezonie PAOKu.

– Kędziora znajdował się wśród kluczowych zawodników w drodze drużyny do mistrzostwa. Był istotną częścią zespołu, szczególnie od początku stycznia do końca sezonu. Grał non-stop i stworzył solidną linię obrony wraz z Kostantinosem Koulierakisem – mówił dziennikarz.

– Cóż, wybór należał od selekcjonera. Moim zdaniem Kędziora zasługiwał na to, żeby być częścią reprezentacji Polski – ocenił.
Tsakaleas zdradził również, że PAOK chce przedłużyć współpracę z Kędziorą. W tym celu greccy działacze mieli zaproponować mu nowy kontrakt. Polak miałby na dłuższy czas zająć pozycję środkowego obrońcy.

– PAOK chce, aby Tomasz został w klubie i grał na pozycji środkowego obrońcy. To na pewno. Miał niemal idealny sezon i myślę, że Razvan Lucescu nigdy nie wykorzysta go na prawej stronie obrony. PAOK rozpoczął już negocjacje z Kędziorą. Zaproponowali mu nowy kontrakt i niewykluczone, że osiągną porozumienie – podsumował dziennikarz. 

Dodaj komentarz