Tomasz Kędziora rozczarowany brakiem powołania. „Selekcjoner w żaden sposób nie uargumentował swojego wyboru”

W poniedziałek poznaliśmy ostateczną listę powołanych na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Paulo Sousa odrzucił łącznie ośmiu piłkarzy z 35-osobowego grona. Na przygotowania przed debiutanckimi meczami pod wodzą Portugalczyka przyjedzie zatem 27 zawodników. Wśród odrzuconych znalazł się między innymi Tomasz Kędziora.

Decyzje podejmowane przez Sousę już teraz budzą pewne kontrowersje. Nowy selekcjoner nie zdążył jeszcze poprowadzić kadry w żadnym meczu, a jego wybory już spotkały się z negatywnymi opiniami.

Ciężko się dziwić mnożącym się dyskusjom na temat powołań. Sousa dokonał faktycznie kilku kontrowersyjnych wyborów. Między innymi zrezygnował z Bartosza Kapustki czy Tomasza Kędziory. Jak się okazuje, ten drugi przyjął informację nie najlepiej.

Rozczarowanie

Jakub Kłyszejko z „TVP Sport” miał okazję porozmawiać z ojcem zawodnika. Zapytał go o reakcję syna na usunięcie jego nazwiska z listy powołanych. Z relacji Mirosława Kędziory wynika, że piłkarz Dynamo Kijów był lekko zszokowany, ale jednocześnie rozczarowany taką decyzją selekcjonera.

W tym sezonie Kędziora prezentuje niezłą, stabilną formę. Prawy obrońca wystąpił 31 razy w barwach Dynama Kijów. Strzelił jednego gola, a także zanotował cztery asysty.

Zrezygnowanie z 26-latka zapewne wiąże się z nową formacją, w jakiej Polacy będą uczyć się grać pod wodzą Sousy. Portugalczyk znany jest z sympatyzowanie z graniem trójką obrońców. Kędziora prawdopodobnie nie pasował mu do koncepcji, dlatego postanowił go odsunąć.