Tomasz Ćwiąkała przejechał się po polskch trenerach. „To się we łbie nie mieści”

Tomasz Ćwiąkała mocno przejechał się na Twitterze po polskich szkoleniowcach. Dziennikarz „Canal+ Sport” bez ogródek napisał, co myśli o naszych trenerach. 

We wtorek oficjalnie Goncalo Feio został pozostawiony na stanowisku szkoleniowca Motoru Lublin. Początkowo wydawało się, że Portugalczyk straci posadę przez atak na prezesa, Pawła Tomczyka. Właściciel klubu postanowił jednak nie zwalniać zdolnego trenera.

Pustynia

Sprawa wywołała spory szum w mediach społecznościowych. Do decyzji Zbigniewa Jakubasa odniósł się Tomasz Ćwiąkała. Dziennikarz „Canal+ Sport” w ostrych słowach przejechał się nie tylko po Motorze, ale i ogólnie po polskich trenerach.

– Jeden z najbogatszych Polaków zabija się o młodego Portugalczyka, który na starcie kariery uszkodził prezesa. Santos miał wybrać dwóch polskich asystentów, dwóch podsuniętych się nie dogadało i jest pustka. Jaką my mamy absurdalną biedę wśród trenerów, to się we łbie nie mieści – napisał Ćwiąkała.

– Przecież taki Dawid Szulczek po pracy w Warcie powinien dostać 17 propozycji z Ekstraklasy, pięć od ambitniejszych klubów z 1. Ligi i kolejną od Wieczystej. Narzekamy na piłkarzy, ale jesteśmy tak makabryczną pustynią, jeśli chodzi o trenerów, że to wręcz niemożliwe – dodał.