To dlatego Probierz zrezygnował z Modera. Jasny powód selekcjonera

Michał Probierz ogłosił w poniedziałek późnym wieczorem kadrę, jaką wytypował do rywalizacji z Walią. Zabrakło w niej Jakuba Modera, co wywołało spore zdziwienie wśród kibiców. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl przedstawił powody takiej decyzji selekcjonera. 
„Biało-Czerwoni” za kilka godzin zmierzą się z Walią w finale baraży Euro 2024. Michał Probierz przed spotkaniem odesłał na trybuny trzech piłkarzy. Na murawie nie zobaczymy zatem na pewno Pawła Bochniewicza, Pawła Wszołka oraz Jakuba Modera. Odrzucenie piłkarza Brighton spotkało się z negatywnym odzewem kibiców.

Czemu nie zagra?

Moder był przez wiele osób typowany jako pewniak do gry. Ze względu na uraz niekoniecznie ustawiano go w pierwszym składzie na Walię, ale podnoszono argument o jego znajomości wyspiarskiego futbolu. Taki zawodnik mógłby się przydać nawet w końcowej fazie meczu.

Michał Probierz stwierdził jednak inaczej i odesłał go na trybuny. Co ciekawe, powodem nie była ponoć kontuzja Modera. Z ustaleń Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl wynika, że selekcjoner podjął decyzję z przyczyn wyłącznie sportowych. W meczu ze „Smokami” bardziej mają się przydać umiejętności, choćby, Damiana Szymańskiego.
Zmiany w kadrze na mecz z Walią wskazują, że w środku pola reprezentacji Polski możemy zobaczyć te same nazwiska, które rozpoczęły spotkanie z Estonią kilka dni temu. Przypomnijmy, że na PGE Narodowym w drugiej linii Probierz postawił na Bartosza Slisza, Jakuba Piotrowskiego i Piotra Zielińskiego.