To dlatego Gikiewicz nie został powołany do reprezentacji Polski. Zaskakujący powód

 

Bożydar Iwanow wypowiedział się w sprawie braku powołania dla Rafała Gikiewicza. Komentator Polsatu Sport twierdzi, że grono kadry źle odebrało pomysł zaproszenia bramkarza Augsburga na zgrupowanie.

Dlaczego nie powołano „Gikiego”?

Fernando Santos ogłosił powołania na marcowe mecze reprezentacji Polski. Wśród zaproszonych przez Portugalczyka nie znalazł się Rafał Gikiewicz. Bożydar Iwanow wyjaśnił powody tej decyzji byłego selekcjonera Portugalii.

– Nie powiedziałem, że będzie „jedynką” reprezentacji Polski, czy też zostanie powołany, tylko że jest rozważany. To trochę tak, jak kiedyś chodziłem do klubu Piekarnia w Warszawie, i też wiele opcji rozważałem. Rozważanie a podejmowanie konkretnych decyzji to są dwie różne sprawy – wyjaśnił dziennikarz Polsatu Sport w programie „Piłkarski Salon” na antenie „Meczyków”.

Wybitny reprezentant Polski krytykuje brak powołania dla Grzegorza Krychowiaka. „Na pewno wciąż by się przydał” [CZYTAJ]

– Był obserwowany, ale mówiłem w ostatnim czasie, że to nie jest zawodnik akceptowany przez całą reprezentację Polski. Nie słyszałem tego, ale gdzieś pojawiły się głosy, że on w roli eksperta telewizyjnego czy youtube’owego – bodajże w czasie ME – krytycznie wypowiadał się nt. polskich piłkarzy, którzy uczestniczyli w tym turnieju – dodał.

– To zostało bardzo źle odebrane przez grono kadry. Facet, który chce grać w tej reprezentacji, być może krytykuje swoich przyszłych kolegów. Nie zarejestrowałem tego, żeby to było aż tak mocno, ale druga strona tak to odebrała. Nie twierdzę, że jest lepszy niż Drągowski czy Skorupski, ale mogę zapewnić, że był brany pod uwagę i rozważany – podsumował Iwanow.

Reprezentacja Polski podczas marcowego zgrupowania zagra dwa mecze. Pierwszy z nich odbędzie się w Pradze przeciwko Czechom. Drugie starcie ma zostać rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie rywalem Biało-Czerwonych będzie Albania.

Źródło: Meczyki.pl