Thibaut Courtois z wyrzutami do swojego kraju. Bramkarz ma pretensje do mediów

Thibaut Courtois jest istotnym punktem Realu Madryt. Belg nie ukrywa jednak, że czuje się mocno niedoceniany we własnym kraju. Bramkarz robi za to wyrzuty mediom i kibicom.

Kiedy w 2018 roku Courtois zamienił Chelsea na Real Madryt władze „Królewskich” kibice mieli wątpliwości co do słuszności transferu. Belg po prostu zawodził w meczach, co tłumaczono później różnorakimi problemami prywatnymi. Finalnie jednak bramkarz stanowi teraz filar defensywy „Los Blancos”.

Wyrzuty do własnego kraju

Aktualnie Courtois czuje się w Realu świetnie, a na pewno lepiej niż w swojej ojczyźnie. 28-latek uważa, że jest niedoceniany w Belgii. Za przykład podał między innymi organizowane tam plebiscyty.

– W Realu przeżyłem tsunami. W 2020 roku wygrałem z nim mistrzostwo, a w Superpucharze popisałem się decydującą interwencją w rzutach karnych. Potem przeczytałem, że nie zasłużyłem na nagrodę dla Najlepszego Belga w takim stopniu jak Romelu Lukaku, bo on zawsze był dostępny dla reprezentacji. Ja nie pojechałem na mecz z Danią, bo chwilę wcześniej skończyłem wakacje. Uznałem, że muszę dobrze przygotować się do sezonu – stwierdził Courtois.

Golkiper uważa, że od lat prezentuje bardzo podobną, stabilną formę. Uważa jednak, że mimo wszystko jego osiągnięcia są w Belgii deprecjonowane i skrupulatnie pomijane.

– Spędziłem trzy fantastyczne lata w Atletico, byłem chwalony, zostałem Sportowcem Roku. Dzisiaj mam wrażenie, że wszystko, co robię, spowszedniało. Dla wielu mediów mój występ przeciwko Valladolid właściwie nie istniał. Wygląda to tak, jakby można grać na wysokim poziomie w największym klubie świata bez żadnego wysiłku – wyjaśnił.