Tak zagramy z Czechami? Przewidywany skład Polaków na debiut Fernando Santosa

Już niebawem reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w eliminacjach mistrzostw Europy. Trudno wywróżyć skład, w jakim „Biało-Czerwoni” wystąpią w obu spotkaniach. Roman Kołtoń przedstawił swoją propozycję. 

W piątek Polacy zagrają w Pradze z Czechami. Będzie to pierwszy mecz w ramach eliminacji Euro 2024, ale także pierwszy z Fernando Santosem jako selekcjonerem naszej kadry. Trzy dni później natomiast zmierzą się z Albanią w Warszawie.

Jaki skład?

„Biało-Czerwoni” przez dłuższy czas byli kreowani na faworyta swojej grupy, w której poza wspomnianymi dwiema kadrami czekają jeszcze Mołdawia i Wyspy Owcze. Niestety w ostatnich dniach reprezentacja została zdziesiątkowana przez kontuzje. Santos nie będzie mógł skorzystać między innymi z Bartosza Bereszyńskiego i Kacpra Kozłowskiego, a pod znakiem zapytania stoi dyspozycja Sebastiana Szymańskiego.

Portugalczyk będzie więc musiał nieco eksperymentować w kwestii składu. Według Romana Kołtonia na lewej stronie obrony najpewniej postawi na Michała Karbownika. Alternatywą dla zawodnika Fortuny ma być Przemysław Frankowski, który często grywał na tej pozycji w Lens. 26-latek profilem przypomina jednak bardziej wahadłowego, niż nominalnego lewego obrońcę.

W bloku defensywnym pojawić się mają znajome twarze. Po drugiej stronie biegać ma Matty Cash, a w środku duet utworzą najpewniej Jan Bednarek i Jakub Kiwior (lub Paweł Dawidowicz, za któregoś z tej dwójki). Między słupkami stanie Wojciech Szczęsny.

Kołtoń uważa, że cofniętym pomocnikiem, grającym blisko obrońców ma być Krystian Bielik. Wyżej ustawieni zostaną Piotr Zieliński i Karol Linetty. Z przodu zobaczymy oczywiście Roberta Lewandowskiego, a piłki od skrzydeł dogrywać mu będą Michał Skóraś (lub Jakub Kamiński) i Nicola Zalewski.

Potencjalny skład reprezentacji Polski na Czechy:

Szczęsny – Cash, Bednarek, Kiwior, Karbownik – Bielik, Linetty, Zieliński – Zalewski, Lewandowski, Skóraś.