Tak prezentuje się pełna obsada komentatorów na Euro 2024. Wiadomo, kto skomentuje finał!

Za niespełna dwa miesiące rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Wszystkie mecze będziemy mogli obejrzeć na antenie Telewizji Polskiej. Nadawca przedstawił teraz pełną obsadę komentatorską wytypowaną na spotkania. 
Przypomnijmy, że Euro w Niemczech rozpocznie się 14 czerwca. Zainaugurują je gospodarze meczem ze Szkocją. Następnie przez kolejne dni będziemy codziennie oglądać po kilka starć. Na turnieju zagrają również Polacy, którzy zmagania rozpoczną od spotkania z Holandią.

Obsada komentatorska

W związku z tym, że do mistrzostw zostały niespełna dwa miesiące, Telewizja Polska, na której antenie będziemy mogli śledzić mecze, podzieliła się pełną obsada komentatorską. Najpierw zaprezentowano, kto skomentuje mecze Polaków. Wybór padł na Mateusza Borka (Polska – Holandia), Dariusza Szpakowskiego (Polska – Austria) i Jacka Laskowskiego (Polska – Francja).

Więcej na temat obsady TVP na turniej w Niemczech wypowiedział się Jakub Kwiatkowski. Dyrektor TVP Sport zdradził, że nadawca wyśle sporą ekipę do naszych sąsiadów.
– Ekipa Telewizji Polskiej na piłkarskie Mistrzostwa Europy w Niemczech liczyć ma około 120 osób, w tym około 50 reporterów, komentatorów i ekspertów – powiedział dla „Press”.

Wiadomo już także, że mecz otwarcia skomentuje Mateusz Borek. Komentowanie finału Euro 2024 przypadnie z kolei Dariuszowi Szpakowskiemu.

Obsada komentatorska na Euro:

  • Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski
  • Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow
  • Mateusz Borek i Robert Podoliński
  • Maciej Iwański i Radosław Gilewicz
  • Michał Zawacki i Kazimierz Węgrzyn
  • Sławomir Kwiatkowski i Marek Wasiluk
  • Mateusz Święcicki i Wojciech Kowalewski

Dodaj komentarz