Tak Kwiatkowski został potraktowany przez PZPN. Były rzecznik kadry zdradził kulisy

Już oficjalnie Jakub Kwiatkowski nie jest związany z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Były team manager kadry zabrał głos w sprawie swojego zwolnienia. Przyznał, że nadal nie usłyszał konkretnego powodu, który przesądził o tej decyzji.

 


Jakub Kwiatkowski pracował aż 11 lat z reprezentacją Polski. Początkowo pełnił funkcję rzecznika prasowego kadry, ale z czasem jego rola ewoluowała. W ostatnim czasie łączył pracę również z posadą team managera reprezentacji.

„Nikt niczego nie przedstawił”

Tym bardziej wiele osób było zszokowanych czwartkowym komunikatem ze strony PZPN-u. Michał Probierz i Tomasz Kozłowski mieli podjąć decyzję o zwolnieniu, która została przyklepana przez Cezarego Kuleszę. Jakub Kwiatkowski w swoim komunikacie co prawda podziękował za wiele lat pracy, ale nie krył rozgoryczenia. Dodatkowo nadal brak podobnych podziękowań ze strony federacji.
Teraz natomiast Kwiatkowski postanowił uchylić nieco kulis swojego zwolnienia. Przedstawił, jak został potraktowany przez swoich byłych przełożonych. Zaznaczył również, że ani wtedy, ani do tej pory nie dostał informacji dlaczego podjęto taką decyzję.

– Nikt mi niczego nie przedstawił. Po prostu zostałem poinformowany o zakończeniu współpracy. Żadnego wytłumaczenia i powodów – napisał w odpowiedzi na Twitterze. 

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Kwiatkowskiego na obu stanowiskach. Wstępne informacje wskazywały na Jerzego Dudka. Posady mają być jednak rozdzielone, więc należy spodziewać się zatrudnienia dwóch osób.