Tak głosowali dziennikarze Złotej Piłki! Wypłynęły szczegóły dotyczące plebiscytu [ZDJĘCIA]

Plebiscyt Złotej Piłki miał swój finał w miniony poniedziałek. Nagroda trafiła w ręce Leo Messiego, natomiast drugie miejsce zajął Robert Lewandowski. Podium zamknął z kolei Jorginho. Jak dokładnie podzieliły się głosy? W internecie pojawiły się głosy wszystkich upoważnionych do typowania dziennikarzy.

Przypomnijmy, że Messi wygrał Złotą Piłkę i tytuł najlepszego piłkarza 2021 roku z 33-głosową przewagą nad Lewandowskim. Zamykający podium Jorginho tracił natomiast do Polaka aż 120 punktów. Główna rywalizacja odbyła się zatem pomiędzy pierwszą dwójką, jak typowały przed galą media.

Rozkład głosów

Do tej pory tylko kilku dziennikarzy oficjalnie podzieliło się szczegółami dotyczącymi ich głosów. Sport.pl skontaktował się także z kilkoma osobami, które opowiedziały, dlaczego zdecydowały się na takie, a nie inne typy. Teraz jednak w internecie pojawiły się głosy wszystkich upoważnionych do głosowania osób.

Najwięcej osób, zgodnie zresztą z oczekiwaniami, umieszczało na pierwszym miejscu Leo Messiego. Nie brakowało oczywiście Roberta Lewandowskiego, jako pierwszego na liście, lecz Polak najczęściej zajmował miejsca nieco niżej. Sporadycznie jednak 33-latka brakowało nawet w TOP5. Pominęli go między innymi: Carlos Enrique Rivera z Boliwii, Manos Staramopoulos z Grecji czy Francisco Aguilar z Gwatemali.

Poniżej szczegóły głosowania dziennikarzy: