Tak głosowali dziennikarze ws. Złotej Piłki! Wysłannik Argentyny ostro odleciał

Do sieci wyciekły szczegóły głosowania wszystkich dziennikarzy, biorących udział w plebiscycie Złotej Piłki. Najczęściej na pierwszym miejscu pojawiał się naturalnie Leo Messi, ale walkę nawiązywał z nim Erlinga Haaland. W Większości głosy były jednak całkiem zgodne. 
Portal „Trójkolorowa Piłka” udostępnił screen z głosami krajów, uczestniczących w wyborze najlepszego piłkarza na świecie. Bez żadnego zaskoczenia, znakomita większość umieściła na pierwszym miejscu Leo Messiego.
Nie zrobili tego dziennikarze między innymi z: Beninu (Haaland), Kamerunu (Mbappe), Algierii (Haaland), WKS-u (Mbappe), Ekwadoru (Mbappe), Bahrajnu (Haaland) czy Danii (Haaland). Naturalnie na Haalanda głosowała również Norwegia.

Argentyńska czołówka

Bez zaskoczenia na Messiego głosował również dziennikarz z Argentyny. Jego pierwsza piątka prezentowała się jednak dość… zaskakująco. Na drugim umieścił Juliana Alvareza, a na trzecim – Mbappe. Czwarte i piąte miejsce zajęli kolejno Emiliano i Lautarez Martinezowie.

Ciekawe zagłosował też dziennikarz z Turcji, który na drugim miejscu za Messim umieścił… Karima Benzemę. Na czwartym natomiast znalazł się Robert Lewandowski! Podobnym tropem poszedł dziennikarz z Gwinei, który Polaka wpisał na miejsce piąte. Przed nim stawił Osimhena, Haaland i De Bruyne oraz oczywiście Messiego.