Szymon Włodarczyk może szybko zmienić klub. „Zimą pojawiały się zapytania. Zobaczymy”

Szymon Włodarczyk ekspresowo opuści Austrię na rzecz silniejszej ligi? Takiej ewentualności nie wyklucza sam napastnik. W rozmowie z portalem sport.tvp.pl sam zdradził, że już zimą otrzymywał liczne zapytania. 
Latem minionego roku 21-latek zdecydował się na odejście z Górnika Zabrze i trafił do Sturmu Graz. Zaliczył mocne wejście do ligi austriackiej, choć z czasem jego forma nieco spadła. W sumie w bieżącym sezonie uzbierał natomiast 9 goli i 2 asysty w 30 meczach we wszystkich rozgrywkach (liga, puchar i europejskie puchary).

Ekspresowy transfer?

Dobre wejście do nowej drużyny oraz ligi spowodował, że Włodarczykiem zainteresowały się inne kluby. Sam zawodnik potwierdził, że otrzymywał liczne zapytania o swoją sytuację i możliwy transfer. Takie miały pojawiać się jeszcze zimą.
– Przyznam, że zimą pojawiały się już zapytania z innych klubów. Zobaczymy, co stanie się latem. Może już wtedy pojawi się świetna oferta i Sturm stwierdzi, że warto puścić mnie dalej? Nigdy nie da się do końca określić przyszłości w piłce nożnej – powiedział 21-latek.
Sturm Graz jest ponoć gotów puścić Włodarczyka, ale chce za niego zaporowej kwoty. Mówi się o nawet 15 mln euro, a nieoficjalnie zainteresowany ma być nim Celtic. Warto przypomnieć, że korzyści z takiego transferu spłynęłyby również do polskich klubów. Zarówno Legia, jak i Górnik otrzymają dodatkowe środki z racji bonusu solidarnościowego od kolejnego transferu napastnika.