Szokujący plan rządu Arabii Saudyjskiej. Politycy chcą ściągnąć legendy Realu Madryt

Zaskakujące doniesienia z Arabii Saudyjskiej. Tamtejszy rząd złożył propozycje Luce Modriciowi i Karimowi Benzemie. Obaj zawodnicy mieliby trafić na Bliski Wschód na nieoczekiwanych warunkach. 

Transfer Cristiano Ronaldo do Al-Nassr odbił się szerokim echem w piłkarskim świecie. Na atrakcyjności zyskała tym samym piłka nożna w Arabii Saudyjskiej. Tamtejsi działacze nie zamierzają na tym poprzestać.

Bajońskie oferty

Według „El Mundo” oferty kontraktów dostali Luka Modrić i Karim Benzema. Obecne umowy obu zawodników Realu Madryt wygasają w czerwcu bieżącego roku, więc do Arabii mieliby trafić po zakończeniu trwającego sezonu.

Co jednak istotne, oferty nie złożył żaden klub. Na pomysł wpadli politycy, którzy chcą ściągnąć legendy „Królewskich”, a następnie pozwolić im na samodzielne wybranie drużyny, do której dołączą. Byłby to pierwszy tak przypadek w historii. Obaj za swoje kontrakty mieliby inkasować około 30 mln euro rocznie.

Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że Luka Modrić jest na dobrej drodze do przedłużenia umowy z Realem. Od tamtej pory jednak brakuje jakichkolwiek konkretów w sprawie Chorwata. W przypadku Karima Benzemy również nie pojawiają się żadne nowe wieści.