Szokujące słowa niemieckiej legendy. „Hansi Flick nie będzie już trenerem Bayernu”

Bayern Monachium stracił w tym sezonie szanse na zdobycie dwóch trofeów – Pucharu Niemiec oraz Ligi Mistrzów. Z tego powodu w Niemczech znowu narastają plotki o rozstaniu się Bawarczyków z Hansim Flickiem. Lothar Matthaeus stwierdził, że w przyszłych rozgrywkach szkoleniowiec nie będzie już trenować „Die Roten”.

Mimo zwycięstwa nad PSG (1-0) w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów, Bayern pożegnał się z rozgrywkami. Wszystko przez wynik pierwszego starcia. PSG wygrało przed tygodniem 3-2 w Monachium i dzięki korzystnemu bilansowi bramek na wyjeździe przeszło do następnej fazy rozgrywek.

Flick odejdzie?

W Bayernie upatrywano na początku sezonu głównego faworyta do wygrania Champions League w tym roku. Teraz wiemy jednak, że Bawarczykom nie uda się już obronić tytułu.

Porażka w ćwierćfinale obudziła plotki o możliwym odejściu Flicka z Monachium. Zdaniem Lothara Matthaeusa w przyszłym sezonie ktoś inny poprowadzi Bayern. Co więcej,  szkoleniowiec miał już otrzymać ofertę od reprezentacji Niemiec, z którą lada moment pożegna się Joachim Loew.

– Jestem przekonany, że Hansi Flick nie będzie już trenerem Bayernu po zakończeniu tego sezonu – twierdzi legenda niemieckiej piłki.

Według mediów Matthaeus miał także rozmawiać z Flickiem o jego przyszłości. Nie wiadomo jednak, jak potoczyła się ich rozmowa.