Szokujące oświadczenie Cracovii po derbach! „Żona Stefańskiego według wpisów w internecie jest kibicką Wisły”

Wczorajsze 200. derby Krakowa zakończyły się wynikiem 1:1. Z postawy arbitrów nie są zadowoleni kibice Cracovii. W oficjalnym oświadczeniu Pasy oskarżyły sędziego Lasyka o wypaczenie spotkania i zarzuciły żonie Daniela Stefańskiego kibicowanie Wiśle.

”Stefański! Ty c***u!”

Wczorajsze derby Krakowa zakończyły się wynikiem 1:1. Swoim sędziowaniem nie popisał się Daniel Stefański, który raczej nie zaliczy tego spotkania do udanych. Niezadowoleni z występu arbitra są między innymi prezes i wiceprezes Cracovii, którzy w trakcie meczu postanowili dać upust swoim emocjom i nawrzucać sędziemu.

ZOBACZ: Karygodne zachowanie prezesa Cracovii w trakcie derbów Krakowa. „Stefański! Co ty odp****alasz?” [WIDEO]

Cracovia opublikowała specjalne oświadczenie

W sobotni wieczór na stornie internetowej Cracovii pojawiło się specjalne oświadczenie, w którym klub odniósł się do wczorajszego meczu z Wisłą Kraków. Według MKSu sędzia Lasyk wypaczył wynik. Dodatkowo żona Daniela Stefańskiego jest kibicką Białej Gwiazdy, a prezes Filipiak w ostatnim wywiadzie negatywnie mówił o arbitrze Lasyku, dlatego obsada na derby powinna wyglądać zupełnie inaczej. Cracovia zamieściła również wszystkie, według nich, kontrowersyjne sytuacje z wczorajszego meczu.

Oświadczenie MKS Cracovia SSA ws. wczorajszego spotkania derbowego

W meczu z Legią sędzia Lasyk wypaczył wynik meczu, pozbawił Cracovię ewidentnego rzutu karnego. Żona sędziego Stefańskiego według wpisów w Internecie jest kibicką Wisły.
Wyznaczenie tej pary do sędziowania derbów samo w sobie nie było odpowiedzialne. Zwłaszcza w kontekście wywiadu J. Filipiaka dla Onetu, krytykującym sędziego Lasyka. Obawialiśmy się złego sędziowania, a rzeczywistość okazała się gorsza niż przewidywania, co wskazują załączone linki do sytuacji z meczu.
Kluby Ekstraklasy nie mają żadnych praktycznych możliwości dochodzenia swoich racji w PZPN. Przez członków Zarządu Cracovii w trakcie meczu przemawiała zwykła ludzka złość i rozżalenie. Takie sędziowanie jak w meczu Cracovii z Wisłą wypacza sens futbolu i jest jednym z głównych powodów, przez które polska piłka klubowa ma się źle.

Oświadczenie wraz ze wszystkimi kontrowersyjnymi sytuacjami znajdziecie tutaj.

Kacper Polaczyk