Szokująca decyzja Michała Probierza? Szykuje występ absolutnego debiutanta

Reprezentacja Polski stanowi obecnie jedną wielką niewiadomą. Już za kilka dni „Biało-Czerowni” zagrają pierwszy mecz pod wodzą nowego selekcjonera. Tomasz Włodarczyk w programie meczyki.pl podał dość zaskakującą informację. 
Michał Probierz nie zawiódł i zaskoczył swoimi pierwszymi powołaniami w roli selekcjonera. Na październikowe zgrupowanie zostali przyzwani między innymi Jakub Piotrowski, Patryk Peda czy Filip Marchwiński.
Zaskakujący debiutant?

Obecność na zgrupowaniu jednego z wymienionych piłkarzy zszokowała niemal wszystkich. Chodzi o Patryka Pedę, który na co dzień występuje w SPAL, które gra w Serie C (3. poziom rozgrywek we Włoszech). Zaskoczenie może być jeszcze większy gdyż młody obrońca… ma być szykowany do gry w pierwszym składzie.
– Peda jest szykowany do gry od początku w meczu z Wyspami Owczymi. To może być pierwszy piłkarz w historii reprezentacji Polski, który z takiego poziomu rozgrywkowego zagra w meczu o punkty w biało-czerwonych barwach – powiedział na antenie „Meczyków” Tomasz Włodarczyk. 

W kwestii 21-latka wypowiedział się również Sebastian Mila. Asystent Michała Probierza nie szczędził pochwał pod adresem defensora.
– Bardzo podoba mi się to, jak trzyma pozycję i jest agresywny. Potrafi odebrać piłkę, a wydaje mi się, że trochę zapomniano o tym, że obrońcy są od tego, a on coś takiego w sobie posiada – przyznał Mila. 

12 października, a więc zaledwie za 4 dni, reprezentacja Polski zagra z Wyspami Owczymi. Trzy dni później zmierzy się z Mołdawią na Stadionie Narodowym.

Źródło: Meczyki.pl