Szokująca decyzja Andre Schurrle! Mistrz Świata postanowił zakończyć karierę

Niedawno rozwiązał umowę z Borussią Dortmund, łączono go z Benevento, lecz nie przeniesie do Włoch. 29-letni Andre Schurrle postanowił definitywnie zakończyć karierę.

Ostatnie sezony były dla Schurrle zupełnie nieudane. Mistrz Świata w 2016 roku przeszedł do Borussi Dortmund, która zapłaciła za niego 30 milionów euro – najwięcej w historii klubu. Niestety, transfer okazał się niewypałem. Pomocnik spędził 2 lata na Signal Iduna Park, a potem grał na wypożyczeniu w Fulham i Spartaku Moskwa. Niedawno Borussia Dortmund poinformowała, że kontrakt z Schurrle, który miał trwać do czerwca 2021 roku, został rozwiązany. Pomocnik w zamian za to zainkasował 2.5 miliona euro.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Kamil Glik jest bliski zmiany klubu. Polski obrońca miałby dołączyć do Benevento wraz z Andre Schurrle, lecz nie będzie to możliwe. Mistrz Świata z 2014 roku w rozmowie z Der Spiegel poinformował o zakończeniu piłkarskiej kariery.

Ta decyzja dojrzewała we mnie przez długi czas. Dołki stawały się coraz większe, a przebłysków było coraz mniej. W tym biznesie zawsze trzeba odgrywać określoną rolę, inaczej stracisz pracę i nie dostaniesz nowej – powiedział Schuerrle

Andre Schurrle grał w FSV Mainz 05, Bayerze Leverkusen, Chelsea, Wolfsburgu, Borrusii Dortmund, Fulhamie i Spartaku Moskwa. Rozegrał łącznie 373 spotkania, strzelił 86 bramek i zaliczył 51 asyst. Podczas swojej kariery sięgnął po Mistrzostwo Anglii, Puchar Ligi Angielskiej, Puchar Niemiec oraz Superpuchar Niemiec. Największy sukces osiągnął z reprezentacją Niemiec, gdy w 2014 roku sięgnęli po czwarte w historii Mistrzostwo Świata.

 

Kacper Polaczyk