Kamil Glik zmienia klub. Chce uniknąć błędów z przeszłości

Kamil Glik jest bliski zmiany barw klubowych. Obrońca reprezentacji Polski ma zostać zawodnikiem Benevento – beniaminka Serie A, który prężnie działa na rynku transferowym.

Kamil Glik jest bliski zakończenia swojej 4-letniej przygody z AS Monaco. Obrońca może wrócić do Włoch, gdzie w przeszłości grał już dla Torino, Palermo i Bari. Jeden z topowych włoskich dziennikarzy, Gianluca Di Marzio, twierdzi, że reprezentant Polski może niedługo dołączyć do Benevento.

Benevento w tym sezonie zdominowało Serie B. Drużyna Filippo Inzaghiego ma do rozegrania jeszcze 7 kolejek, ale dzięki 24-punktowej przewadze nad drugim Crotone zapewnili już sobie końcowe zwycięstwo. 

Beniaminek Serie A zbroi się na nowy sezon. Do Benevento dołączył już Loic Remy, który znany jest z występów w m.in. Marsylii, Chelsea i Crystal Palace. Poza Glikiem do drużyny Filippo Inzaghiego ma trafić jeszcze Andre Schuerrle, który był wypożyczony ze Spartaka Moskwa do Borussi Dortmund.

Kamil Glik reprezentuje barwy AS Monaco od czterech lat. Klub z Ligue 1 zakupił obrońcę zaraz po Euro 2016 za 11 milionów euro. W ich barwach rozegrał 167 spotkań, strzelił 14 goli i 7 razy asystował. Z AS Monaco zdobył mistrzostwo Francji w sezonie 2016/2017.

Kacper Polaczyk