Szczęsny wyróżniony. Polak otrzymał nagrodę od władz Serie A

Wojciech Szczęsny zdobył nagrodę najlepszego bramkarza minionego sezonu Serie A. Polak zaliczył 11 czystych kont, obronił 2 rzuty karne i miał najwyższy współczynnik obronionych strzałów w lidze.

La Gazzetta dello Sport postanowiła przygotować podsumowanie zawodników Juventusu, którzy zdobyli dla klubu dziewiąte Scudetto z rzędu. Wojciech Szczęsny otrzymał bardzo dobrą notę i został uznany za najbardziej niedocenianego gracza w drużynie. Włoski dziennik stwierdził, że w ekipie Starej Damy lepsi od niego byli tylko Cristiano Ronaldo i Paolo Dybala.

Szczęsny otrzymał również wyróżnienie od Serie A. Władze ligi postanowiły wręczyć kilka nagród, a polskiego bramkarza uznano za najlepszego golkipera minionego sezonu. Poza nim wyróżnienia otrzymali także Stefan De Vrji i Ciro Immobile z Lazio za odpowiednio najlepszego obrońcę i napastnika, Alejandro Gomez z Atalanty za najlepszego pomocnika oraz Dejan Kulusevski z Parmy za największe młode odkrycie.

Wynik osiągnięć oparty jest na oficjalnych statystykach Serie A, które stanowią obiektywne i naukowe kryterium oceny najlepszych w tym sezonie, który udało nam się zakończyć z ogromną determinacją pokonując nieskończenie wiele przeciwności – powiedział Luigi De Siervo, dyrektor generalny władz ligi

Wojciech Szczęsny w ciągu ostatniego sezonu zaliczył 11 czystych kont w przeciągu 29 spotkań. W liczbie występów bez straty bramki było trzech bramkarzy, którzy spisali się lepiej od Polaka, jednak pod względem procentowym nie miał sobie równych. Szczęsny miał najwyższy współczynnik obronionych strzałów (77,42 %), obronił 2 karne i wpuścił 33 bramki.

Kacper Polaczyk