Sytuacja w szatni reprezentacji nie jest zbyt kolorowa. „Cała kadra ma problem z napiętymi relacjami”

Od ostatniego meczu Polska-Włochy na naszej stronie powstało już kilka tekstów związanych z reprezentacją. Relacje w szatni nie wydają się być najlepsze, co potwierdzają Paweł Wilkowicz oraz Bartłomiej Kubiak z portalu Sport.pl. Jak czytamy: „Cała kadra ma problem z napiętymi relacjami”.

Nie ma się co oszukiwać. Od momentu objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski przez Jerzego Brzęczka, Lewy i spółka zagrali jeden, może dwa mecze, w których było widać styl, jakość, a przede wszystkim pomysł na grę. 49-letniego trenera cały czas broniły wyniki, bo mimo słabej gry reprezentacja w końcowym rozrachunku nie zawodziła. Potrafiła przeciętnie grać z Włochami, by ostatecznie z nimi zremisować. Dwukrotnie przytrafiło się nam szczęście, gdy w meczu z Bośnią jeden z piłkarzy rywali szybko otrzymał czerwoną kartkę, co ułatwiło nam grę, czy w ostatnim meczu z Ukrainą, gdzie rywale popełniali proste błędy indywidualne. W niedzielę szczęścia już nie było, a Włosi doszczętnie nas wypunktowali.

Piłkarze widzą, co się dzieje i jak podają media, nie są oni zbytnio zadowoleni z ostatnich wydarzeń. Niezłą burzę rozpętała wymowna wypowiedź Roberta Lewandowskiego, który na dobrą sprawę nie wiedział, jak odpowiedzieć na pytanie „Jaki był plan na mecz?”.

ZOBACZ: Zbliża się koniec Brzęczka w reprezentacji? „Mecz z Holandią rozstrzygnie przyszłość selekcjonera.”

ZOBACZ: Reakcje polskich internautów po porażce z Włochami. Oberwało się Góralskiemu

O relacjach w szatni informują również dziennikarze portalu Sport.pl – Paweł Wilkowicz i Bartłomiej Kubiak. – Ważniejsze od wyniku z Holendrami wydaje się to, czy selekcjoner znajdzie porozumienie z najbardziej doświadczonymi piłkarzami – czytamy.

W ostatnich dniach wiele mówi się o potencjalnej dymisji Jerzego Brzęczka. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne z uwagi na to, jak mało czasu zostało do Euro. Tym bardziej że już w marcu rozpoczynamy kolejne ważne zmagania – el. do Mistrzostw Świata w Katarze.

– Nadchodzą zmiany? Nawet niekoniecznie zmiana trenera, ale zmiana formuły, w jakiej Jerzy Brzęczek działa. Spora grupa piłkarzy chciałaby, żeby ich głos bardziej ważył w dyskusjach o przygotowaniach do meczu – czytamy na stronie Sport.pl.

Pan selekcjoner Jerzy Brzęczek ma w swoim sztabie psychologa, którego jest on sprzymierzeńcem. Szefowie Brzęczka jednak chcą, by głos Damiana Salwina ważył w drużynie dużo mniej.

– Szefowie Jerzego Brzęczka chcieliby z kolei, żeby w sztabie mniej ważył głos psychologa Damiana Salwina, jednego z najbardziej zaufanych ludzi selekcjonera. To właśnie Damian Salwin, uważają przełożeni, utwierdza Jerzego Brzęczka w bezkompromisowości, która bywa męcząca.

Jak podają Wilkowicz i Kubiak, cała kadra ma problem z napiętymi relacjami. Niektórzy piłkarze reprezentacji chwalą Brzęczka za wiedzę o piłce, jednak są też tacy, którzy są rozczarowani przekładaniem teorii na praktykę.

– Cała kadra ma problem z napiętymi relacjami: jest wielu piłkarzy, którzy chwalą Jerzego Brzęczka za zmysł taktyczny i wiedzę o piłce, ale bywają rozczarowani sposobem przekazywania tej wiedzy, zamieniania jej na praktykę i tym, że trener nie jest ciekawy ich głosu.

– W środę ostatni mecz kadry w tym roku, ostatni przed zaczynającymi się w marcu eliminacjami mundialu. I jeśli mecz znów skończyłyby się porażką tak zawstydzającą jak 0:2 z Włochami, to byłby to też ostatni sensowny moment na zmiany. Czy na zmianę trenera, czy na zmiany w jego sztabie, czy na korektę stylu pracy, to wcale nie jest jeszcze przesądzone.

Cały artykuł Sport.pl, z którego pochodzą powyższe fragmenty, znajdziecie tutaj.
Michał Budzich