Świetne wieści ws. Matty’ego Casha przed Euro! Wiadomo, co z jego zdrowiem

W końcówce sezonu urazu nabawił się Matty Cash. Kontuzja piłkarza Aston Villi postawiła pod poważnym znakiem zapytania możliwość jego wyjazdu na Euro 2024. Na szczęście, według najnowszych informacji, prawy obrońca ma być już w pełni zdrowy i kwestią czasu jest jego powrót do treningów. 
Matty Cash nie jest pierwszoplanową postacią w kadrze Michała Probierza. Jak dotąd w biało-czerwonych barwach nie spełniał zupełnie swoich oczekiwań, a po zmianie selekcjonera stał się rezerwowym. Mimo to trudno zrezygnować z piłkarza, który na co dzień gra w Premier League.

Zdąży na turniej

Nic więc dziwnego, że wiele osób było zaniepokojonych informacjami odnośnie zdrowia Casha. Piłkarz Aston Villi doznał kontuzji w końcówce sezonu i nie było wiadome, czy uda mu się wrócić do pełni sił przed rozpoczęciem Euro 2024. Michał Probierz kilka dni temu podkreślał jeszcze, że sztab reprezentacji jest w ciągłym kontakcie z klubem Polaka.

Teraz zdaje się, że ze zdrowiem Casha wszystko jest w porządku. Na to przynajmniej wskazują ostatnie doniesienia „WP Sportowe Fakty”. Na portalu napisano, że najnowsze informacje o zdrowiu zawodnika są jak najbardziej optymistyczne i najprawdopodobniej zdąży wykurować się na turniej w Niemczech.

– Tak naprawdę nie ma żadnych powodów do zmartwień. Jak słyszymy w bardzo dobrych źródłach, Matty mocno pracuje nad powrotem do pełnego treningu i to nastąpi już niedługo – czytamy. 
– Zakładając scenariusz z powołaniem, to wszystko wskazuje na to, że już od początku zgrupowania, czyli od 2 czerwca, gracz Aston Villi będzie trenował w pełnym obciążeniu z drużyną – podkreślono. 

Probierz ma ogłosić kadrę na Euro już w przyszłym tygodniu. Przed wyjazdem do Niemiec „Biało-Czerwoni” zmierzą się jeszcze w sparingach z Ukrainą oraz Turcją. Zmagania w grupie na mistrzostwach rozpoczną z kolei meczem z Holandią 16 czerwca. Później zagrają jeszcze z Austrią i Francją.