Świetna wiadomość dla kibiców Lecha Poznań ws. stadionu. Czekali na to długie lata

Brudna membrana na ENEA Stadionie w Poznaniu stała się obiektem kpin ze strony kibiców Lecha i nie tylko. Powierzchnia obiektu nie była czyszczona od dwunastu lat. Według najnowszych doniesień stadion przy ulicy Bułgarskiej w 2024 roku znów będzie lśnił.
Wyczyszczą membranę

Portal „Sportowy Poznań” poinformował, że w miejskiej kasie na 2024 rok zabezpieczono 5 milionów złotych na czyszczenie stadionu. Całość kwoty będzie przeznaczona na usuwanie brudu z zadaszenia, modernizacji posadzek, telebimów i żelbetonowych konstrukcji. Ponadto na trybunie I (im. Teodora Anioły) położone zostaną płytki.

Snoop Dogg na Igrzyskach Olimpijskich! Nietypowa rola amerykańskiego rapera [CZYTAJ]
– W budżecie na 2024 rok mamy zabezpieczone środki na kompleksowe mycie membrany wraz z naprawą kilku drobnych usterek technicznych. Nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy rozpoczną się prace, ponieważ musi zostać ogłoszony przetarg – powiedział rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Filip Borowiak w rozmowie ze „Sportowym Poznaniem”.
Doniesienia o wyczyszczeniu membrany spotkały się ze sporym zadowoleniem kibiców Lecha Poznań. Od wielu lat narzekali oni na stan jej czystości. Membrana, która na początku była biała, bardziej przypomina szarą. Ostatni raz czyszczono ją przed EURO 2012.

Nareszcie ludzie przestaną marudzić o tej membranie„, „Świat się kończy„, „Piekło zamarzło” – to kilka komentarzy poznańskich kibiców z Twittera po ogłoszeniu informacji o posprzątaniu brudu.
Źródło: Sportowy Poznań