Świerczewski z niepopularną opinią o Lewandowskim. „Robert sam nie potrafi zrobić tego, co inni piłkarze z topu”

Piotr Świerczewski wypowiedział się na temat umiejętności Roberta Lewandowskiego w rozmowie z newonce.sport. Były reprezentant Polski przedstawił kontrowersyjną opinię na temat snajpera Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski uchodzi za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Polak otrzymał nawet nagrodę najlepszego zawodnika globu za rok 2020. Niektórzy mają jednak wątpliwości co do słuszności tej tezy.

Niepopularna opinia

Jedną z takich osób jest Piotr Świerczewski, który podczas rozmowy z newonce.sport przedstawił swoją opinię na temat kapitana reprezentacji Polski. „Świr” uważa Lewandowskiego za najlepszą „dziewiątkę” na świecie. Twierdzi jednak, że nie jest w stanie dać drużynie tyle, co np. Mbappe, Messi czy Neymar.

– Powiem coś, co może niektórych zdenerwować. Czy Lewandowski jest rzeczywiście najlepszym piłkarzem na świecie? Czy jest lepszy niż Neymar, czy może minąć pięciu rywali jak Messi, czy potrafi sam wygrać mecz? – pyta Piotr Świerczewski.

– Robert sam nie potrafi tego zrobić, a Messi – już tak, Neymar – też, podobnie Mbappe. Uważam, że „Lewy” jest najlepszym strzelcem na świecie – jak kiedyś Gerd Mueller. Na dzisiaj to najlepsza „dziewiątka” na świecie. Gdyby poszedł do słabszej drużyny, to Roberta byłoby już mniej – uważa „Świr”.

– Bardzo go szanuję. To jest najlepszy piłkarz w historii polskiej piłki. Nie za darmo dostał te wszystkie nagrody. Wygrał Ligę Mistrzów. Oby coś osiągnął z reprezentacją Polski, ale tutaj „Lewego” widać już mniej, bo jest inna klasa zawodników – podsumowuje były reprezentant Polski.

Zobacz również: Pini Zahavi przygotował plan na Lewandowskiego. Dąży do transferu i wielkich pieniędzy