Stało się! Stanowski odebrał legendarną kurtkę Najmana!

Krzysztof Stanowski wylicytował słynną kurtkę Marcina Najmana. Pięściarz przekazał ją dziennikarzowi na 29. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Częstochowie.

Częstochowska bójka

20 grudnia 2020 roku Marcin Najman i Krzysztof Stanowski wyzywali się w internecie. Dziennikarz zaproponował ustawkę, która miała się odbyć na następny dzień pod budynkiem Rakowa Częstochowa, lecz na miejscu pojawił się tylko pięściarz. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Złoty gest Najmana

Marcin Najman postanowił wykorzystać sytuację, aby wesprzeć akcję charytatywną. Pięściarz wystawił swoją kurtkę na licytację, a pieniądze z niej trafią do fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcja zakończyła się 18 stycznia, a nakrycie wylicytował nie kto inny, jak Krzysztof Stanowski. Dziennikarz nie działał sam. Założyciel Weszło założył specjalną zbiórkę na portalu zrzutka.pl, gdzie zebrał prawie 20 tysięcy złotych (z czego sam wpłacił 3500zł).

Spotkanie po latach

Panowie spotkali się podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krzysztof Stanowski specjalnie przyjechał do Częstochowy, aby odebrać kurtkę z rąk Marcina Najmana. Oczywiście nie obyło się bez drobnych docinek z obydwu stron.

Kacper Polaczyk