Sroga kara dla Lechii Gdańsk! Walkower, kara pieniężna i zakaz organizacji wyjazdów kibiców

Komisja Ligi wymierzyła karę Lechii Gdańsk. Jest to efekt zachowania kibiców gdańskiego klubu w ostatniej kolejce zakończonego niedawno sezonu Ekstraklasy.

Lechia Gdańsk z hukiem spadła z Ekstraklasy. W sezonie 2022/2023 Biało-Zieloni zajęli przedostatnie miejsce w lidze. W 34 kolejkach uzbierali 30 punktów. Do bezpiecznej strefy zabrakło im aż 8 punktów.

Przerwany mecz

W ostatniej kolejce swój popis dali kibice Lechii Gdańsk. W meczu Piast Gliwice-Lechia Gdańsk kibice gości dwukrotnie wrzucili race na boisko. Za pierwszym razem skończyło się zatrzymaniem gry i ostrzeżeniem od spikera. Pomimo prowadzenia Lechii 1-0 jej kibice postanowili powtórzyć swój wyczyn i po raz drugi wrzucili race na murawę. Mecz został zakończony przed jego zaplanowanym końcem.

Kara dla Lechii

Dziś Ekstraklasa poinformowała o decyzji władz odnośnie tego meczu. Komisja Ligi zweryfikowała wynik meczu jako walkower 3:0 dla Piasta Gliwice. Co więcej, Lechia otrzymała karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych. Ponadto klub otrzymał 7-miesięczny zakaz organizacji wyjazdu kibiców na mecze wyjazdowe we wszystkich rozgrywkach.


fot. Kacper Polaczyk

Michał Budzich