Sprawdzamy ile pieniędzy ma nowy właściciel Newcastle

W Newcastle United szykują się bardzo duże zmiany. Najprawdopodobniej już w kwietniu książę Muhammad ibn Salman przejmie pakiet większościowy klubu, będzie to jedna z największych transakcji w historii piłki nożnej! Newcastle stanie się jednym z najbogatszych klubów na świecie.

 

Kim jest Muhammad ibn Salman?

Muhammad ibn Salman to książę koronny i następca tronu Arabii Saudyjskiej. Mimo tego, że nie jest on oficjalnym władcą Arabii Saudyjskiej sprawuje on faktyczną władzę w państwie. W 2018 roku magazyn Forbes umieścił go na ósmym miejscu na liście najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Kupno Newcastle

Wszystko wskazuje na to, że już w kwietni Muhammad Ibn Salman wykupi za 300 milionów funtów Newcastle z rąk Mike’a Ashley’a, niewielka część całej operacji została już przelana na konto Anglików. Za nowym inwestorem stoi ogromny fundusz inwestycyjny, a sam Muhammad Ibn Salman planuje wpompować w klub kilkukrotnie większą kwotę, od tej którą Szejkowie włożyli w Manchester City!

Jakimi pieniędzmi dysponuje Muhammad Ibn Salman?

Saudyjski Funduszu Inwestycyjny dysponuje majątkiem w wysokości 260 miliardów dolarów! To 11 razy większa kwota od tej, którą dysponują właściciele Manchesteru City!

260 miliardów dolarów to nawet dużo, postaramy się uzmysłowić Wam jak dużo.

Postanowiliśmy pomóc sobie trochę Google. Wpisaliśmy frazę „Ile kosztuje..” Oraz „Za ile..” i na podstawie proponowanych fraz odpowiedzieć ile to jest 260 miliardów dolarów. Taki plan. 

View post on imgur.com

Wyrwanie zęba we Francji

Za 260 miliardów dolarów możemy wyrwać 26 miliardów zębów we Francji. Bo czemu nie?

Netflix

Za 260 miliardów dolarów można kupić dwuroczny dostęp do Netflixa dla każdego mieszkańca Europy. Serwery mogłyby nie wytrzymać.

Operacja nosa

Za 260 miliardów dolarów możemy zoperować prawie 87 milionów nosów. Co dziesiąty mieszkaniec Europy miałby piękny nos.

Powiększenie biustu

Za 260 miliardów moglibyśmy powiększyć 65 milionów biustów.

Komputer do gier

Za 260 miliardów kupimy 260 milionów przyzwoitych komputerów do gier.

Koń

Za 260 milionów kupimy ponad milion koni wyścigowych. 

Arsenal

Podejrzewamy, że za 260 miliardów dolarów udałoby się też kupić Arsenal i kazać piłkarzom grać w baseball.

 

 

Dalsze plany?

Oczywiście 260 miliardów jest kwotą, na którą szacuje się cały majątek Saudyjskiego Funduszu Inwestycyjnego, którym Muhammad ibn Salman zarządza, nie jest to kwota, którą planuje on zainwestować w Newcastle. Nie zmienia to faktu, że pieniądze, które zostaną wpompowane w klub będą najprawdopodobniej ogromne, Salman ma bardzo ambitne plany. Planuje on w ciągu 5 lat zostać Mistrzem Anglii!

Na liście życzeń klubu znalazły się już największe gwiazdy światowej piłki, a prawnicy Salmana rozpoczęli już z nimi intensywne rozmowy.