Boniek: nad wznowieniem Ekstraklasy pracowano na najwyższych szczeblach

Skomplikowany plan startu Ekstraklasy jest właśnie realizowany i jest duża szansa, że już wkrótce piłkarze wybiegną na boisko aby dokończyć sezon.  Zgodnie z planem liga ruszy w piątek 29 maja, po tym jak zbadano 800 piłkarzy, trenerów, pracowników klubów i innego personelu, spośród których tylko jedna okazała się zarażona wirusem.

– Nie jest to zawodnik ani członek sztabu szkoleniowego – mówi prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek Komisji Medycznej PZPN oraz ekspert medyczny Ekstraklasy.– Przypadek ten udało się wychwycić wcześnie dzięki przeprowadzaniu i analizie ankiet medycznych. Osoba ta nie miała kontaktu z drużyną – dodaje.

W te wszystkie prace (związane ze wznowieniem PKO Ekstraklasy – przyp. red.) zaangażowani byli ludzie na najwyższym szczeblu, zaczynając od pana premiera bez którego nie poradzilibyśmy sobie – podkreślił Zbigniew Boniek w rozmowie z dziennikarzem Romanem Kołtoniem na kanale „Prawda Futbolu”.

– Nie interesuje mnie czy ktoś jest z prawej czy lewej strony. Ludzi dzielę na pracowitych i niepracowitych, serdecznych i nieserdecznych, grzecznych i niegrzecznych, a nie na to czy dana osoba jest z takiej albo innej partii politycznej. W ogóle mnie to nie interesuje. Podkreślam jednak, że gdyby nie było pana premiera Mateusza Morawieckiego i jeszcze jednej osoby, która nam pomaga w bezpośredniej komunikacji, to cały plan startu ligi byłby już dawno w koszu – dodał prezes PZPN.

Teraz czas na treningi i dalsze ścisłe przestrzeganie ustalonych zaleceń, tak żebyśmy pod koniec maja mogli wznowić rozgrywki – mówi prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki. Władze ligi w piątek opublikowały plan na dwie pierwsze kolejki po restarcie sezonu.

Pierwszym meczem po wznowieniu rozgrywek będzie zaplanowane na piątek 29 maja starcie Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa (godz. 18.00).