Sprawa transferu Podolskiego do Górnika Zabrze się komplikuje. Kolejne kluby przeszkodą

Lukas Podolski w Górniku Zabrze? To nadal odległa perspektywa. Jak donosi Christian Falk ze „Sport Bild” usługami Niemca zainteresowane są dwa amerykańskie kluby.

W czerwcu 2021 roku wygaśnie umowa Podolskiego z tureckim Antalyasporem. Z tej sytuacji mógłby skorzystać Górnik Zabrze. Były mistrz świata niejednokrotnie mówił, że chciałby zakończyć karierę w śląskim klubie. Jego transfer do Ekstraklasy jednak z roku na rok staje się coraz odleglejszym tematem.

Tym razem za ocean?

Kolejnych wątpliwości związanych z ewentualnym przyjściem niemieckiego pomocnika do Polski napłynęło wraz z plotkami o zainteresowaniu klubów ze Stanów Zjednoczonych. Według Christiana Falka po wygaśnięciu kontraktu „Poldi” może trafić do MLS.

Dziennikarz „Sport Bild” poinformował, że jego usługami zainteresowały się dwa tamtejsze kluby. Wśród nich znajduje się także FC Cincinnati, w którym występuje Przemysław Tytoń.

Kilka dni temu Podolski udzielił wywiadu dla WP Sportowe Fakty. Piłkarz odniósł się w nim do swojego ewentualnego transferu do Górnika:

– W Polsce priorytetem dla mnie jest Górnik Zabrze. Ja wiem, że część kibiców uważa, że tak mówię dla żartów, że to „bla bla bla”. No nie! Tylko że tu trzeba usiąść i poważnie porozmawiać. W Górniku chyba wiedzą, kiedy kończy mi się kontrakt z Antalyasporem – Powiedział „Poldi”.