Sousa o meczu z Rosją i zdrowiu Milika: „Pracujemy nad tym, by mieć go w zespole”

Gośćmi poniedziałkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski byli Bartosz Bereszyński i Paulo Sousa. Selekcjoner zdradził kilka pomysłów na spotkanie z Rosją oraz wypowiedział się na temat stanu zdrowia Milika.

Sprawdzian dla drugiego garnituru

Już we wtorek biało-czerwoni zmierzą się się z reprezentacją Rosji. Jest jeden z dwóch sprawdzianów Polaków przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy. Paulo Sousa na poniedziałkowej konferencji prasowej zdradził, że chciałby sprawdzić rezerwowych zawodników.

– W spotkaniu z Rosją wystąpi Fabiański. Co do Roberta Lewandowskiego – planujemy pracę tak, by nie znalazł się w podstawowej jedenastce – poinformował selekcjoner.

– Mecze z Rosją i Islandią mają pokazać regularność w naszej grze. Wszystko to, nad czym pracowaliśmy codziennie na zgrupowaniu. Powtarzalność tego, co ćwiczyliśmy, w różnych sytuacjach. W Rosją będzie to mieszanka różnych graczy. Tych, którzy wystąpili w marcowych meczach i takich, którzy tam nie zagrali – powiedział Sousa.

Selekcjoner biało-czerwonych odniósł się również do stanu zdrowia Arkadiusza Milika. Portugalczyk ma ogromną nadzieję, że 27-latek będzie gotowy do gry Euro.

– Gdy Arek przyjechał, musieliśmy zrobić wszystko, by upewnić się, czy będzie w stanie nam pomóc. Pracujemy nad tym, by mieć go w zespole. Jeżeli nie będzie z nami grał – i jest to coś, o czym już myślałem – mam pewne rozwiązania, jednak na razie nie ćwiczyliśmy ich. Wierzymy, że Arek będzie z nami na turnieju – przyznał 50-latek.

Paulo Sousa wypowiedział się również na temat Tymoteusza Puchacza. Selekcjoner oczekuje od obrońcy Unionu Berlin „innej intensywności”.

– Pracujemy nad nim, aby stał się alternatywą dla Macieja Rybusa na lewej obronie. Jednakże jest on przyzwyczajony do innej intensywności, niż ta, której będzie się oczekiwało na Euro. Tymek musi być odpowiednio przygotowany, by dać sobie z tym radę. To gracz, nad którym pracujemy. Jest bardzo silny fizycznie, ale musi pracować nad koncepcjami defensywnymi – zdradził selekcjoner.