Śledztwo ws. ustawiania meczów umorzone. PZPN wydał komunikat

Postępowania ws. podejrzeń o ustawianie meczów z udziałem Hutnika Kraków zostało umorzone. Polski Związek Piłki Nożnej wydał w tej sprawie specjalny komunikat.
Wróćmy do listopada tego roku. Wówczas Hutnik Kraków wydał oświadczenie, w którym poinformował o rozwiązaniu kontraktu z jednym zawodnikiem i o zawieszeniu innego piłkarza. Klub przekazał również, że zgłosił się z prośbą do PZPN o przeprowadzenie analizy, czy w ich ostatnich meczach nie miało miejsce zjawisko tzw. match-fixingu.
Gwoli przypomnienia. Władze Hutnika Kraków podejrzewały, że w dwóch meczach tego klubu mogło dojść do procederu ustawienia meczu. Mowa o dwóch spotkaniach z przełomu października i listopada. Hutnik przegrał 3:4 z rezerwami Lecha Poznań i 3:5 z Kotwicą Kołobrzeb. W obu tych przypadkach Hutnik prowadził 3:0, a mimo to wypuszczał zwycięstwa z rąk.
Dziś decyzję w tej sprawie ogłosił Polski Związek Piłki Nożnej. Jak czytamy w komunikacie, Rzecznik Dyscyplinarny PZPN przeprowadził w tej sprawie szczegółowe postępowanie wyjaśniające. Z otrzymanych przez federację raportów wynika, że na rynku bukmacherskim nie odnotowano żadnych podejrzanych zakładów na wspomniane mecze. W tym także zakładów „na żywo”, które mogłyby sugerować nagłą zmianę wyniku i przegraną Hutnika.

– Na posiedzeniu, które odbyło się 14.12.2023 r., Komisja Dyscyplinarna uwzględniła wniosek Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN o odmowę wszczęcia postępowania w sprawie podejrzenia match-fixingu w związku z meczami Hutnika Kraków – czytamy w komunikacie.
Jak wspomnieliśmy, w listopadzie Hutnik zdecydował się zawiesić jednego z piłkarzy. Był nim Dawid Kubowicz. Postępowanie w tej sprawie także zostało zakończone. PZPN poinformuje o swojej decyzji na posiedzeniu w najbliższy czwartek.

Michał Budzich

4 komentarze do “Śledztwo ws. ustawiania meczów umorzone. PZPN wydał komunikat”

Możliwość komentowania została wyłączona.