Sensacyjne wieści o powrocie Messiego do Barcelony. Klub zaczął „ofensywę”?

Nie milkną echa o potencjalnym powrocie Leo Messiego do FC Barcelony. Według „Mundo Deportivo” Blaugrana miała już nawet przystąpić do ofensywy w tym temacie. 

Argentyńczyk obecnie jest związany kontraktem z PSG. Jego umowa wygasa jednak w czerwcu. Paryżanie chcą ją odnowić, jednak sam 35-latek jeszcze się na to nie zdecydował. Nie wiadomo zatem, jaka czeka go przyszłość.

Ofensywa

Już od wielu miesięcy w mediach pojawiają się informacje, że Messi chciałby wrócić na Camp Nou. W klubie także przyjęliby go z otwartymi ramionami. „Mundo Deportivo” pisze, że cała sytuacja jest traktowana przez działaczy bardzo poważnie. Na okładce magazynu napisano wręcz o „ofensywie”.

– Różne osoby zaczęły pociągać za sznurki, by przekonać Leo do powrotu do domu. Barcelona naciska i na Messiego, i na jego ojca, by obaj uznali były klub za idealne miejsce do gry po 1 lipca – piszą dziennikarze. 

W gazecie czytamy także, że doszło już do pierwszym spotkań działaczy z otoczeniem Messiego. Joan Laporta miał spotkać się między innymi z ojcem zawodnika, w celu przełamania pierwszych lodów. Co więcej, stały kontakt z 35-latkiem utrzymuje Xavi. Hiszpan myśli już, jak dobrze wkomponować mistrza świata do swojego zespołu.

Na powrót Messiego nie są otwarci tylko działacze, ale i zawodnicy. Problemem pozostają natomiast kwestie finansowe. Barcelona wciąż boryka się z kłopotami w tej kwestii.

– Klub przyznaje, że jeśli miałoby dojść do powrotu Messiego, to dlatego, że piłkarz zgodziłby się na zaakceptowanie niskiego kontraktu. Zrekompensować miałby mu to udział w dochodach, które wygenerowałby jego powrót – napisano.