Sędziowie też byli ofiarami rasizmu? Nowy wątek w sprawie przerwanego meczu

Media całego świata mówią o wczorajszym meczu PSG – Besaksehir. Światło dzienne ujrzało nagranie, na którym jeden z zawodników gości powiedział w stronę sędziów: „u nas w kraju mówimy na was cyganie”.

Niedokończony mecz Ligi Mistrzów

Wczorajsze spotkanie pomiędzy PSG a Besaksehirem zostało przerwane już w 15. minucie. Arbiter techniczny miał określić asystenta gości per „negru” (z rumuńskiego: czarny), co nie spodobało się Dembę Ba, jak i całej drużynie. Oba zespoły zeszły do szatni, a mecz zostanie dokończone w środę o godzinie 18:55, jednak poprowadzą go już inni sędziowie. UEFA zapowiedziała śledztwo w tej sprawie.

ZOBACZ: UEFA opublikowała oświadczenie po incydencie w Paryżu. „Zorganizujemy śledztwo”

„W moim kraju nazywają was cyganami”

W internecie pojawiło się nagranie, na którym słychać, jak jeden z zawodników Besaksehiru mówi do sędziów: „w moim kraju nazywają was cyganami”. Dodatkowo jeden z przedstawicieli drużyny gości wulgarnie nakrzyczał na arbitrów. Stawia to przyjezdnych, którzy postanowili honorowo opuścić boisko, w nieco złym świetle.