Same superlatywy po występie Roberta Lewandowskiego. Polak wychwalany wszędzie

Robert Lewandowski w poniedziałek był zdecydowanym bohaterem FC Barcelony. Takim mianem okrzyknęły go również światowe media, które w swoich opiniach były zgodne. Polak zachwycił wszystkich swoim występem. 
Cóż to był za wieczór w Hiszpanii. Robert Lewandowski w poniedziałkowym meczu z Valencią (4-2) aż trzykrotnie wpisał się na listę strzelców i poprowadził FC Barcelonę do zwycięstwa. Kapitan reprezentacji Polski został tym samym drugim piłkarzem w naszej historii, który strzelił na boiskach La Liga trzy gole. Wcześniej dokonał tego tylko Jan Urban.

Bohater Barcelony

W mediach na próżno szukać teraz złych opinii pod adresem Lewandowskiego. Wszędzie przewijają się natomiast peany na temat występu  35-latka. Pochwały można znaleźć nie tylko w hiszpańskich, ale i w światowych redakcjach.

– Najlepsza wersja Lewandowskiego obroniła trzy punkty w mroźną noc. Polak strzelił hat-tricka, a Barça odzyskuje drugie miejsce, czekając na sobotni mecz z Gironą – pisze „Mundo Deportivo”.
– Lewandowski, uwolniony. Barcelona przegrywała z Valencią, ale Polak strzelił hat-tricka i dał drużynie trzy punkty – dodaje „Marca”.

– Zbawiciel Lewandowski. W drugiej połowie zdobył dwa gole głową i dołożył wisienkę na torcie w postaci uderzenia z rzutu wolnego. Polak, który miał być rezerwowym, ma na swoim koncie już 23 gole – podkreśla z kolei kataloński „Sport”.

– Piorun Roberta Lewandowskiego uderzył dziś trzykrotnie – napisało również „BBC”.

Dodaj komentarz