Rzecznik prasowy Lecha Poznań wbił szpileczkę Legii. „Mamy rocznicę…”

Maciej Henszel, rzecznik prasowy Lecha Poznań podgrzał atmosferę po wczorajszym odpadnięciu Legii Warszawa z Ligi Konferencji Europy. Działacz nawiązał do zeszłorocznego awansu „Kolejorza” w tym samych rozgrywkach. 
Legia całkowicie zawiodła w rewanżu z Molde i przy Łazienkowskiej przegrała 0-3. Wcześniej w Norwegii przegrała z kolei 2-3, więc dwumecz zakończył się wynikiem 2-6. W tym sezonie nie będziemy mieli zatem dłużej swojego klubu w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy.

„Jedyny awans w tym stuleciu”

Kompromitacja Legii nie przeszła bez echa w Polsce. Kibice nie zostawiają suchej nitki na „Wojskowych”, ale swoje trzy grosze dołożył także rzecznik prasowy Lecha Poznań. Dzisiejszą konferencję przed meczem ze Śląskiem Wrocław Maciej Henszel rozpoczął od wspomnienia o rocznicy awansu „Kolejorza” do 1/8 finału Ligi Konferencji.
– Dzień dobry szanowni państwo, witamy bardzo serdecznie, godzina dziewiąta minęła, więc możemy rozpoczynać konferencję prasową. W dniu szczególnym. Mamy dzisiaj rocznicę, pierwszą rocznicę awansu Lecha Poznań do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. I jest to jedyny awans polskiego klubu w tym stuleciu wiosną w europejskich pucharach – wypalił Henszel. 

Przypomnijmy, że Lech miał w zeszłym sezonie kapitalną przygodę w Lidze Konferencji. Najpierw wyszedł z grupy z Villarrealem, Hapoelem i Austrią Wiedeń, a następnie wywalczył awans do 1/8, pokonując Bodo/Glimt. Dzięki wyeliminowaniu Djurgarden trafili aż do ćwierćfinału, gdzie jednak lepsza okazała się Fiorentina.