Rywal Modera do walki o skład opuści Brighton? Ma zasilić angielskiego giganta!

Stało się to, o czym mówiono od dawna – Jakub Moder od stycznia będzie reprezentował barwy Brighton & Hove Albion. Najprawdopodobniej Polakowi ubędzie jednego z rywali do wyjściowego składu, który ma zasilić szeregi Liverpoolu.

Jakub Moder od stycznia w Brighton!

Na początku października tego roku Brighton złożyło ofertę Lechowi Poznań za Jakuba Modera opiewającą na ok. 11 milionów euro, którą zarząd klubu z Poznania postanowił przyjąć. Anglicy postanowili natychmiast wypożyczyć 21-letniego pomocnika do Poznania na rok, jednak zapewnili sobie możliwość sprowadzenia Polaka w styczniu, przy okazji płacąc Kolejorzowi milion euro. Zarząd „Mew” skorzystał z tego zapisu, dzięki czemu od stycznia Jakub Moder już oficjalnie będzie reprezentował barwy angielskiego klubu.

Oficjalnie: Brighton podjęło decyzję ws. Jakuba Modera. Wiadomo, co dalej z Polakiem

Główny rywal Polaka opuści klub?

Drużyna dowodzona przez Grahama Pottera w obecnym sezonie najczęściej gra w ustawieniu z dwójką defensywnych pomocników, co daje trenerowi szerokie pole manewru, jeśli chodzi o rotowanie piłkarzami na tej pozycji. Najpewniejszym punktem środka pola „Mew” jest Yves Bissouma, dla którego jest do trzeci sezon w barwach Brighton. Malijczyk jest w obecnym sezonie wyróżniającą się postacią w ekipie Pottera, czym przykuł uwagę wielu innych klubów z Premier League.

Liverpool zainteresowany Bissoumą

Jak podają zagraniczne media, w tym ESPN, usługami 24-letniego Malijczyka zainteresowany jest sam Liverpool! Włodarze The Reds wciąż nie mają pewności, co do przyszłości Georginio Wijnalduma, który zwleka z podpisaniem kontraktu. W letnim okienku transferowym wiele mówiło się o pozyskaniu Holendra przez Barcelonę, a jako że trenerem Blaugrany jest Ronald Koeman, to Wijnaldum z pewnością wciąż myśli o przenosinach do Katalonii. Wszak to właśnie holenderski szkoleniowiec naciskał zarząd FCB na sprowadzenie swojego rodaka jeszcze w poprzednim okienku transferowym.

ZOBACZ:Rewolucja w FC Barcelonie rozpoczęta. Pierwszy transfer nowego trenera Blaugrany coraz bliżej!

Liverpool nie jest jedynym klubem, który chce mieć u siebie Bissoumę. W gronie zainteresowanych znajdują się takie marki jak Manchester United, czy też Arsenal. Kwota o jakiej mówi się w kontekście transferu Malijczyka oscyluje w granicach 30 milionów euro.

Yves Bissouma jest kluczowym elementem w układance Grahama Pottera w obecnym sezonie. Malijski pomocnik na trzynaście możliwych spotkań PL w tym sezonie w aż dwunastu wyszedł w podstawowym składzie. Jego odejście ogromnie ułatwiłoby Moderowi walkę o wyjściowy skład.

ZOBACZ: Co czeka Jakuba Modera w Brighton? Z pewnością walka o wyjściowy skład!

Michał Budzich