Rybus przytoczył straszną historię z Rosji. „Całą noc było słychać strzały”

Maciej Rybus w ciągu swojej trwającej kariery przeżył bardzo wiele. Wszystko za sprawą swojego wyjazdu do Rosji, gdzie spędził lwią część przygody z piłką. Reprezentant Polski o pewnych wydarzeniach postanowił opowiedzieć szerszemu gronu.

W 2012 roku Rybus odszedł z Legii Warszawa. Za cel obrał sobie Rosję, a konkretnie Tereka Grozny. To właśnie w stolicy Czeczeni przeżył zarówno te dobre, jak i gorsze chwile.

Luksusowy prezent

Piłkarz w Tereku zebrał sporo wspomnień. Były wśród nich oczywiście pozytywne, jak moment, kiedy otrzymał w prezencie samochód. Autorem tego podarunku był właściciel klubu, Ramzan Kadyrow.

– To było po meczu z Dynamo Moskwa, w którym strzeliłem dwie bramki. Kadyrow zadzwonił do trenera Czerczesowa, który włączył głośnomówiący. Najpierw usłyszałem życzenia urodzinowe, a później obietnicę, że po powrocie do Groznego będzie czekał na mnie prezent. I to był nowy mercedes – opowiedział w rozmowie z Sebastianem Staszewskim z „Interii”.

Terroryści

Niestety, jak to w życiu bywa, nie zawsze jest kolorowo. Rybus opowiedział o swoim drugim wspomnieniu z Groznego, kiedy to na miasto napadli terroryści.

– Wieczorem siedzieliśmy w pokoju z Marcinem Komorowskim i naszym kolegą, czeczeńskim dziennikarzem Adamem. W pewnym momencie usłyszeliśmy coś podobnego do strzałów. Chwilę później do Adama zadzwoniła mama i powiedziała, żeby nigdzie nie wychodził, bo w mieście coś się dzieje. Okazało się, że do Groznego wjechały dwa samochody z terrorystami. W Rosji, a szczególnie na Kaukazie, na rogatkach stoją policyjne kontrole z kałachami. Terroryści uprowadzili dwie taksówki, było ich chyba ośmiu, pojechali do Domu Mediów i wzięli tam zakładników. Całą noc było słychać strzały. Jeszcze następnego dnia coś się działo, bo pamiętam, że odwołali nam poranny trening. Dopiero popołudniu sytuacja była pod kontrolą – zdradził piłkarz.

Maciej Rybus od 2017 roku reprezentuje barwy Lokomotivu Moskwa. Ze stołecznym klubem związany jest umową do 2022 roku, jednak jak sam mówi – chciałby zostać tam na dłużej.

– Gdybym otrzymał nową propozycję przedłużenia umowy z Lokomotiwem, to chętnie bym z niej skorzystał – zapewnił.