Rummenigge… broni Rubialesa. Zaskakujące słowa niemieckiego działacza

Karl-Heinz Rummenigge zaskoczył opinię publiczną. Działacz wypowiedział się na temat afery Luisa Rubialesa. Niemiec… wstawił się za prezesem hiszpańskiej federacji. 

Rubiales zszokował cały piłkarski świat swoim zachowaniem po wygraniu przez kobiecą kadrę Hiszpanii mistrzostwa świata. Podczas ceremonii dekoracji szef federacji pozwolił sobie na bardzo wiele. Gdy wręczał złoty medal Jennifer Hermoso, pocałował kobietę w usta. Wzbudził tym szereg kontrowersji.

„Jak najbardziej w porządku”

Nad postawą Rubialesa pochyliło się wielu kibiców. Również osoby ze środowiska nie szczędziły gorzkich słów. Co ciekawe Hiszpan znalazł jednak także swoich obrońców. Wśród niech niespodziewanie pojawił się Karl-Heinz Rummenigge.

– Myślę, że nie powinno się przesadzać. Kiedy zostaje się mistrzem świata, działa się w emocjach. To, co zrobił Rubiales, jest jak najbardziej w porządku – powiedział Rummenigge.

Działacz uważa, że w przypływie emocji może dojść do różnych niespodziewanych sytuacji. Przypomniał w tym celu swoje zachowanie z 2020 roku, kiedy Bayern Monachium zatriumfował w Lidze Mistrzów.

– Całowałem wtedy mężczyzn. Nie w usta, po prostu z radości – dodał.