Royston Drenthe znalazł nowy klub! Były piłkarz Realu Madryt musi ostro wziąć się za siebie

Royston Drenthe przed laty występował w Realu Madryt, kilka tygodni temu został bankrutem, a teraz dołączył d0 czwartoligowego Racingu Murcia. Media huczą o transferze tak samo, jak o mało sportowej sylwetce 33-latka.

Trudny okres w życiu Drenthe

Życie Roystona Drenthe w ostatnim czasie nie układa się najlepiej. Kiedy w 2007 roku przechodził z Feyenoordu Rotterdam do Realu Madryt, okrzyknięto go wielkim talentem. Niestety, młody piłkarz sam przyznał, że wciągnęło go miasto, a pokus w stolicy Hiszpanii przecież nie brakuje.

ZOBACZ: Były piłkarz Realu Madryt zagra w opolskiej okręgówce? Trwają rozmowy

Kilka tygodni temu holenderski sąd ogłosił Drenthe bankrutem. Na pomoc piłkarzowi ruszyła między innymi LKS Victoria Cisek, która na co dzień występuje w opolskiej okręgówce. Klub chciał pomóc finansowo 33-latkowi, a ten miałby promować drużynę swoim wizerunkiem.

Ostatecznie przeprowadzka do Polski się nie udała, a Drenthe trafił do Racingu Murcia. Wydawałoby się, że hiszpański czwartoligowiec nie będzie trudnym wyzwaniem dla kogoś, kto w przeszłości grał w Feyenoordzie czy Realu Madryt, jednak fakty okazały się zupełnie inne. 33-latek obecnie nie prezentuje sportowej formy. Drenthe w programie Partidazo de COPE zdradził, że ma do zrzucenia 3 kilogramy, a dietę rozpoczyna już w poniedziałek.

Zawsze dużo jadłem, ciotki bardzo dobrze gotują i to wszystko wyjaśnia – przyznał Holender

 

Kacper Polaczyk