Rosjanie reagują na bojkot Polaków i Anglików. „Przegrają po prostu walkowerem i tyle”

UEFA pozwoli na przywrócenie juniorskich zespołów z Rosji w swoje struktury. Decyzja federacji spotkała się z niezadowoleniem Polskich i innych krajów. Rosjanie zareagowali na bojkot z ich strony.

Nie chcą grać z Rosjanami

UEFA zawiesiła rosyjskie kluby niedługo po inwazji tego kraju na Ukrainę. Teraz międzynarodowa federacja piłkarska postanowiła uchylić furtkę dla naszych wschodnich sąsiadów. Reprezentanci „Sbornej” będą mogli występować w turniejach pod egidą UEFA w turniejach do lat 17 i młodszych.

Dariusz Szpakowski opowiedział o trudnej sytuacji z przeszłości. „Zostałem z 600 zł zarobku. Miałem na utrzymaniu rodzinę” [CZYTAJ]

Zachowanie federacji nie spodobało się wszystkim. Jako pierwsi swój sprzeciw pokazali Anglicy. Do Synów Albionu niedługo później dołączyli Polacy i kilka innych krajów. Na reakcję z Rosji nie trzeba było długo czekać.

– Właściwie to są rzeczy, których można się spodziewać. Niech bojkotują. Jeśli ci się to nie podoba, idź pokonać Rosjan i udowodnij, że jesteś lepszy i mądrzejszy. Wszystkie te bojkoty to zwykłe frazesy. Będą grać, a jeśli tego nie zrobią, przegrają po prostu walkowerem i tyle – powiedział Dmitrij Swiszczew na łamach „sports.ru”.

– Ta decyzja jest, delikatnie mówiąc, dziwna. Ale zostawmy to im. Najważniejsze, że większość uczestników jest gotowa do gry. Musimy skupić się na tych, którzy są gotowi nas zaakceptować. I tak będzie wystarczająco dużo problemów – dodał rosyjski komentator, Dmitrij Guberniew.

Źródło: WP Sportowe Fakty, Sports.ru