Robert Lewandowski zapowiada zakończenie kariery w kadrze. „Przed Euro 2024 o tym zdecyduję”

Robert Lewandowski udzielił głośnego wywiadu Mateuszowi Święcickiemu. Na kanale „Meczyków” pojawiła się rozmowa z piłkarzem FC Barcelony. 35-latek zdradził w niej, że niebawem zamierza podjąć decyzję o kontynuowaniu gry w kadrze. 

Wywiad Lewandowskiego opiewał na wiele wątków. Skupiono się głównie na ostatnich aferach wokół PZPN-u i całej reprezentacji. Napastnik zdradził również, że wkrótce podejmie bardzo ważne decyzje w kwestii swojej dalszej kariery.

Decyzję podejmie jeszcze przed Euro

Okazuje się, że 35-latek w ciągu najbliższych miesięcy chce zdecydować, czy nadal będzie reprezentować narodowe barwy. Na takie przemyślenia skłania się kilka spraw, między innymi ostatnie ataki na jego osobę za niepowodzenia kadry.

– Nie może być tak, że Lewandowski jest za wszystko odpowiedzialny i jak coś jest złego, to zawsze on. Bo kto jeszcze? Wiadomo, że jest paru zawodników, którzy chcą wziąć tę odpowiedzialność, ale jeszcze nie ma zewnętrznie takiego punktu, że oprócz mnie są inni piłkarze, którzy są odpowiedzialni za tę reprezentację – ocenił Lewandowski. 

– Mam już 35 lat i zaczynają pojawiać się myśli „co dalej?”. To jest mega ciężkie. Wolałbym dawać to, co mam najlepsze, swoje doświadczenie, spostrzeżenia, umiejętności, ale też być wspierany przez innych – dodał.

– Kiedy zakończę grę w reprezentacji? Myślę, że przed EURO 2024 o tym zdecyduję.

– Jest wiele rzeczy, które mnie denerwują i nie mogę się z nimi pogodzić. W ostatnim czasie wiele wydarzyło się wokół reprezentacji i nawet teraz ciągle to jest. Zamiast skoncentrować się na graniu, musiałem wielokrotnie skupić się na sprawach, na których nie powinienem. Brałem wiele na siebie, by bronić drużynę, ale w pewnym wieku można zadać sobie pytanie: „Po co mam to robić?” – podsumował kapitan „Biało-Czerwonych”.

Lewandowski jest zdecydowanie najlepszym polskim piłkarzem w historii. W reprezentacji rozegrał 142 mecze – najwięcej ze wszystkich kadrowiczów. Zdobył w nich 79 goli – również najwięcej.