Robert Lewandowski wskazał swój typ na mistrza Polski. „Ma większe szanse. Zdecydowanie”

W sobotę czekają nas ostateczne rozstrzygnięcia w Ekstraklasie. O mistrzostwo Polski walczą już tylko Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław. Robert Lewandowski na łamach „Przeglądu Sportowego Onet” podzielił się swoimi przewidywaniami odnośnie przyszłego zwycięzcy trofeum.
Bieżący sezon w Ekstraklasie był emocjonujący pod względem ilości drużyn, które biły się o mistrzostwo. W końcówce na prowadzenie wyszły jednak tylko dwie ekipy – Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok. To, która z tych drużyn wygra puchar, okaże się w ostatniej kolejce kampanii 2023/24 w sobotę.

„Zdecydowanie”

Obie ekipy rozegrają w weekend spotkania z rywalami z dwóch różnych biegunów. Śląsk ma przed sobą zdecydowanie trudniejsze zadanie od Jagiellonii. „Wojskowi” podejmą na wyjeździe Raków Częstochowa. „Dumę Podlasia” czeka z kolei mecz z Wartą Poznań na własnym stadionie.

O rywalizacji w Ekstraklasie wypowiedział się Robert Lewandowski. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet” kapitan reprezentacji Polski dostał pytanie o to, kto wygra mistrzostwo Polski. 35-latek postawił na Jagiellonię.
– O, kurczę. Śląsk musi wygrać w ostatniej kolejce. Z kim grają, z Rakowem, nie? Oni właśnie podpisali Marka Papszuna na nowy sezon, to mocny impuls dla drużyny może być. Ciężko będzie wygrać Śląskowi w Częstochowie. Jagiellonia ma chyba większe szanse na mistrzostwo. Zdecydowanie – ocenił „Lewy”. 

Jagiellonia nie musi oglądać się na Śląska w ostatniej kolejce. Wystarczy jej bowiem wygrana z Wartą. „Wojskowi” mają trudniejsze  zadanie. Poza wygraniem z Rakowem na jego terenie ekipa Jacka Magiery musi liczyć na potknięcie drużyny Adriana Siemieńca.