Robert Lewandowski przejdzie dziś badania. Co ze zdrowiem kapitana przed Euro 2024?

Tomasz Włodarczyk i Łukasz Wiśniowski przekazali najnowsze informacje o stanie zdrowia Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego. Dziennikarze meczyki.pl uspokoili kibiców przed rozpoczęciem Euro 2024. 
Reprezentacja Polski wygrała ostatni sparing przed mistrzostwami Europy z Turcją (2-1). Niestety, zwycięstwo zostało okupione kontuzją Karola Świderskiego, który ucierpiał w trakcie celebrowania strzelonej bramki. Z murawy w pierwszej połowie zszedł także Robert Lewandowski, co również zaniepokoiło kibiców.

Najnowsze informacje

Według pomeczowych relacji Świderski miał nabawić się urazu kostki. To pokłosie złego upadku na murawę po wyskoczeniu w powietrze przy cieszynce. Lewandowski natomiast zejść miał wyłącznie prewencyjnie po tym, jak poczuł dyskomfort w mięśniu dwugłowym uda. Obecną sytuację obu napastników przedstawili w programie „Meczyków” Tomasz Włodarczyk i Łukasz Wiśniowski.

– Lewandowski przejdzie dziś drobne badania, ale nikt z otoczenia kadry nie uważa, że to jest coś poważnego. Jego zejście to była prewencja i to przez wielkie „P” – wyjaśnił Wiśniowski. 

– Co do Karola Świderskiego – diagnoza jest w miarę łaskawa. Na ten moment ludzie ze sztabu reprezentacji twierdzą, że jego przerwa potrwa ok. cztery dni. Piłkarz był w dobrym humorze i ta kontuzja raczej nie zdyskwalifikuje go z dalszego udziału na EURO 2024 – dodał dziennikarz. 
– Karol Świderski – staw skokowy, ale nie wyklucza go na więcej niż kilka dni. Praca z fizjoterapeutami, odpoczynek i wszystko powinno być z nim porządku – uzupełnił Włodarczyk. 

– Lewandowski jest mega świadomy. Jeśli poczuł mały dyskomfort, to uznał, że nie ma sensu ryzykować – podsumował. 

Już 16 czerwca „Biało-Czerwoni” zagrają swój pierwszy mecz na Euro 2024. Zmierzą się wówczas z Holandią. Następnie Polaków czekają starcia z Austrią i Francją.

Dodaj komentarz