Robert Lewandowski próbował wyprowadzić Viniciusa z równowagi. „Ty strzelasz? Ty?”

Real Madryt zdemolował w niedzielę FC Barcelonę w finale Superpucharu Hiszpanii aż 4-1. Hat-tricka w tym meczu skompletował Vinicius. Brazylijczyk trzecią bramkę ustrzelił z rzutu karnego. Co ciekawe, przed „jedenastką” z równowagi próbował Robert Lewandowski.

Finał Superpucharu Hiszpanii przebiegał pod całkowite dyktando Realu Madryt. „Królewscy” zupełnie zdominowali Barcelonę i po pierwszej połowie prowadzili już 3-1. Ekspresowo dwa gole wpakował wówczas Vinicius, zaś odpowiedział mu Robert Lewandowski. Jeszcze przed przerwą Brazylijczyk wykorzystał rzut karny, a po zmianie stron jedno trafienie dołożył jeszcze Rodrygo.

„Ty strzelasz?”

Do zaskakującej sytuacji doszło jednak przy wspomnianym rzucie karnym. Gdy Vinicius zmierzał na jedenasty metr zwrócił się do niego Robert Lewandowski. Polak chciał wyprowadzić rywala z równowagi, co zostało wychwycone przez hiszpańskie media.

– Ty strzelasz? Ty? – pytał kpiąco „Lewy”.